Odpływy prysznicowe liniowe i punktowe – kiedy się je stosuje?

Remont lub urządzanie łazienki od podstaw wymaga zaplanowania najdrobniejszych szczegółów aranżacyjnych. Potrzebne są rozwiązania nie tylko estetyczne, ale też funkcjonalne. W nowoczesnych łazienkach coraz częściej goszczą prysznice bez brodzika, które wymagają bezpośredniego odpływu w posadzce. Jaki odpływ prysznicowy wybrać? Czym kierować się przy wyborze?

Odpływ prysznicowy – jaki stosuje się najczęściej?

Prysznice z brodzikiem są wyposażone w syfon pełniący funkcję odpływu, ale w przypadku pryszniców bez brodzika o odpływie trzeba pomyśleć samodzielnie. Odpływ prysznicowy jest wówczas umieszczany w podłodze lub na styku podłogi i ściany. Najczęściej wybierany jest odpływ liniowy prysznicowy, ale dostępny jest również odpływ punktowy. Odpływ liniowy zapewnia wygodę mycia, a przy tym zwraca uwagę minimalistycznym, nowoczesnym designem, który pasuje do wielu aranżacji.

Co wyróżnia odpływy prysznicowe liniowe? Przede wszystkim mają podłużną budowę, która umożliwia skuteczne odprowadzanie wody. Modele wyposażone w kołnierz mają dodatkową zaletę – zabezpieczają przed wyciekaniem wody z odpływu. Odpływy liniowe są dostępne w różnorodnych wzorach, dzięki czemu można je dostosować do każdej aranżacji łazienki. Wybór odpływów punktowych nie jest tak bogaty. Poza tym odpływy liniowe, w zależności od potrzeb, można instalować w dowolnej części posadzki służącej jako brodzik. Pełna gama produktów do łazienki znajduje się na stronie: https://sklepmo.pl/

Odpływy prysznicowe punktowe – charakterystyka

Chociaż w łazienkach królują odpływy liniowe, nie oznacza to, że nie warto korzystać z modeli punktowych. Odpływy punktowe wyraźnie różnią się budową w porównaniu z liniowymi. Składają się ze specjalnego korpusu z częścią odpływową przykrytą kratką. Wewnątrz znajduje się syfonowe zamknięcie i element odpowiedzialny za filtrowanie zanieczyszczeń. Odpływy punktowe przybierają różne kształty. Dostępny jest m.in. odpływ prysznicowy kwadratowy, ale może okazać się, że do wnętrza bardziej pasuje okrągły.

Na stronie Sklepmo.pl/odpływy-prysznicowe znajdziesz różne warianty odpływów, włączając w to odpływ prysznicowy okrągły, jak i modele liniowe. Pamiętaj, że odpływ punktowy powinien znajdować się w centralnym punkcie podłogi kabiny prysznicowej. Na dodatek podłoga powinna charakteryzować się odpowiednim spadem w kierunku odpływu.

Odpływ kabiny prysznicowej – zastosowanie modelu liniowego

Aranżacje łazienek w nowoczesnym stylu wyróżniają się prostotą form i harmonią przestrzeni. Dlatego odpływ prysznicowy również musi być dopasowany do tego stylu. Okrągłe i kwadratowe odpływy punktowe zdają egzamin, ale bardziej eleganckim wyglądem charakteryzują się wersje liniowe. Modele liniowe zapewniają też więcej możliwości aranżacyjnych. Są dostępne w różnych rozmiarach i można je umieścić w dowolnym miejscu. Stanowią doskonały element wykończeniowy w łazienkach, gdzie nie zdecydowano się na prysznic z klasycznym brodzikiem.

Tagged