Z jakimi kosmetykami połączyć maskę na noc w wieczornej pielęgnacji?

Wśród różnych rodzajów masek na twarz, szczególnie zadowalające efekty przeciwstarzeniowe można osiągnąć dzięki kosmetykom stosowanym przed snem. Noc to czas, który sprzyja regeneracji skóry, a składniki zawarte w maseczce na twarz mogą działać efektywniej. Co jeszcze sprawdzi się w wieczornej pielęgnacji?

Jaka maseczka na twarz dla dojrzałej cery?

Jeśli jesteś po czterdziestce, prawdopodobnie znasz to uczucie, gdy rano przeglądasz się w lustrze, a Twoja cera wydaje się szara i zmęczona. Zmarszczki są bardziej widoczne, co skutecznie odbiera Ci dobry nastrój na cały dzień.

To efekt zmian hormonalnych, z którymi borykają się kobiety w okresie perimenopauzalnym. Spadek produkcji estrogenu odciska piętno na skórze. Na szczęście da się temu zaradzić.

Warto do swojej wieczornej pielęgnacji włączyć regeneracyjną maskę na noc, która ma łatwą do zaaplikowania formę kremu i uwalnia składniki odżywcze w głąb skóry, gdy Ty śpisz.

Nocna maska na twarz powinna wspierać naturalne mechanizmy naprawcze skóry.  Nieocenionymi składnikami kosmetyków dla cery dojrzałej są peptydy, które potrafią np. stymulować syntezę kolagenu w fibroblastach. W praktyce przekłada się to na poprawę elastyczności skóry i spłycenie zmarszczek. Peptydy znajdziesz np. w masce na noc marki Dabia.

Pamiętaj, że liczy się też naturalny skład, oparty o wyciągi roślinne czy grzyby. Wiele z nich pełni rolę antyoksydantów, wykazuje właściwości nawilżające i antybakteryjne.

Z jakimi kosmetykami „lubi się” maska na noc?

Regularne wieczorne stosowanie regeneracyjnej maseczki na twarz sprawi, że o poranku skóra będzie wypoczęta i pełna blasku.

Maska na noc stosowana solo może dać zadowalające rezultaty, ale jeszcze lepiej będzie, gdy wesprzesz jej działanie. Jak? Podstawą wieczornej pielęgnacji jest dokładne zmycie makijażu i oczyszczenie cery. Niezbędny będzie więc płyn micelarny, olejek do demakijażu, delikatny żel myjący lub pianka – wybór jest naprawdę spory.

Przed nałożeniem maseczki na twarz, warto wyrównać pH skóry za pomocą toniku. Należy przy tym pamiętać, że jeżeli stosujemy maskę z peptydami, nie możemy do wieczornej rutyny pielęgnacyjnej włączać kosmetyków z witaminą C oraz kwasami AHA i BHA. Dobrym wyborem będą za to produkty z kwasem hialuronowym, ceramidami czy retinolem.

Aby jeszcze bardziej wzmocnić  działanie maski na noc i innych kosmetyków, warto sięgnąć po synergicznie działający suplement diety. W myśl idei INNER OUTER CARE, skóra wymaga dwutorowego wsparcia: od wewnątrz i od zewnątrz.

Tagged