Trwała w domu? Sprawdź, jak powinnaś się przygotować!

Marzysz o pięknych lokach i gęstej czuprynie? Pomoże Ci w tym trwała ondulacja! Co więcej, możesz ją wykonać samodzielnie w domu. Jak to możliwe? Przeczytaj artykuł i dowiesz się, jak wykonać trwałą w domu. Zapraszamy do lektury!

Marzysz o pięknych lokach i gęstej czuprynie? Pomoże Ci w tym trwała ondulacja! Co więcej, możesz ją wykonać samodzielnie w domu. Jak to możliwe? Przeczytaj artykuł i dowiesz się, jak wykonać trwałą w domu. Zapraszamy do lektury!

Trwała ondulacja w domu – czy to możliwe?

Zastanawiasz się nad tym, czy samodzielne zrobienie trwałej w domu jest możliwe? Oczywiście, że tak! Należy jednak podkreślić, że nie jest to łatwym zadaniem. Poprawne wykonanie trwałej ondulacji wymaga bowiem posiadania kilku gadżetów. Potrzebny będzie m.in. specjalny preparat, który utrwali loki, a jednocześnie nie zniszczy włosów.

Kolejną ważną rzeczą jest wybór wałków. To od nich bowiem zależy efekt, jaki się osiągnie. Na rynku można znaleźć wałki do trwałej ondulacjio różnej wielkości.  W zależności od ich rozmiaru możesz uzyskać delikatne fale, aż po mocno poskręcane loki. W przypadku krótkich włosów dla lepszego efektu poleca się stosować grube wałki. Z kolei na długich włosach specjaliści polecają wybór cienkich wałków, ponieważ po nakręceniu na grube mogą się one samoistnie rozprostować.

Ponadto obowiązkowo należy również zaopatrzyć się w płyn do ondulacji oraz utrwalacz. Mając to wszystko, można przystąpić do samodzielnej ondulacji. Tu pojawia się jednak pytanie, jak to zrobić?

Jak samodzielnie zrobić trwałą?

Zrobienie trwałej ondulacji to czasochłonny proces, który składa się z kilku etapów. Jak zatem zrobić trwałą ondulację krok po kroku? W tym celu należy:

  1. Dobrać właściwy pod kątem włosów preparat do trwałej ondulacji – niskiej jakości kosmetyk może uszkodzić włosy. Jeśli uważasz, że są one zniszczone, warto zrezygnować z przeprowadzania zabiegu. Rozjaśniane włosy warto natomiast poddać działaniu kosmetyków o delikatniejszym składzie.
  2. Dobrać odpowiednią wielkość wałków – w zależności od tego, czy wolisz skręty, fale, czy może loki. Następnie nakręcić na nie włosy.
  3. Nanieść na włosy płyn do trwałej ondulacji i pozostawić go na głowie zgodnie z instrukcją na ok. 20–30 minut, w międzyczasie sprawdzając włosy.
  4. Po upływie czasu dokładnie umyć głowę, spłukać włosy i osuszyć je papierowymi ręcznikiem.
  5. Na suche wałki nałożyć utrwalacz i potrzymać go ok. 10 minut.
  6. Na końcu zdjąć wałki, umyć włosy delikatnym szamponem, po czym nałożyć na nie mocną odżywkę.

 To jednak jeszcze nie wszystko, co warto wiedzieć o trwałej ondulacji. Równie ważnym zabiegiem jest pielęgnacja włosów po tym zabiegu.

Jak pielęgnować włosy po trwałej ondulacji?

Zrobienie trwałej nie kończy się jedynie na opisanych poniżej krokach. Równie istotne jest także to, by po zabiegu odpowiednio zadbać o włosy. W tym celu odradza się mycia włosów przez nawet 3 dni od zrobienia trwałej. W przeciwnym razie wypłucze się wszystkie substancje nadające włosom skręt, co wpłynie na wygląd Twoich loków. W efekcie szybciej ulegną one rozprostowaniu. Ponadto odradza się także czesania włosów.

Mycie trwałej wymaga stosowania specjalistycznych kosmetyków. Włosy najlepiej myć delikatnym szamponem dedykowanym włosom suchym i zniszczonym. Po każdym myciu należy też stosować odżywkę (najlepiej intensywnie regenerującą), a raz na 2-4 tygodnie maskę do włosów. Dzięki temu loki nabiorą zdrowego wyglądu. Dla podkreślenia ich skrętu warto również używać spray do włosów kręconych, który podkreśli efekt.

Tagged