Wszystko, co warto wiedzieć, kupując sukienkę na ślub cywilny w 2024 roku

Ślub cywilny to tak samo ważne i wyjątkowe, celebrujące miłość wydarzenie, jak tradycyjna ceremonia w murach kościoła. Jednak panny młode, które zamierzają powiedzieć „tak” przed urzędnikiem, częściej mają dylemat dotyczący wyboru stylizacji. Jeśli planujesz ślub cywilny w 2024 roku i zastanawiasz się nad idealną sukienką, oto kilka ważnych informacji, które pomogą Ci w podjęciu decyzji.

Zasada #1 – precz ze stereotypami!

Poszukiwania wymarzonej sukni na ślub cywilny zacznij od odrzucenia stereotypów i opinii innych, jak w ich przekonaniu powinnaś tego dnia wyglądać. Następnie wyobraź sobie swoją idealną kreację. Jeżeli brakuje Ci pomysłu, rozejrzyj się za inspiracją. Poprzeglądaj fotorelacje ze ślubów gwiazd, zarówno z ostatnich lat, jak i sprzed wieku, odkurz fotografie ślubne swoich rodziców, dziadków i pradziadków, sprawdź nowe kolekcje na stronach salonów i pracowni ślubnych. Możesz też odwiedzić targi ślubne, jeśli akurat odbywają się blisko Ciebie. Nie masz czasu na poszukiwania albo wolisz, żeby ktoś obiektywnie doradził Ci, co założyć? Skonsultuj się ze stylistą ślubnym! W niektórych salonach i pracowniach ślubnych, przyszłe panny młode mają możliwość skorzystania na miejscu z takiej konsultacji. Usługa jest dostępna np. w warszawskim atelier DAMA Couture: https://damacouture.pl/collections/suknie-slubne.

Sukienka na ślub cywilny może, ale nie musi być biała

Biel od wieków jest symbolem czystości i niewinności. Modę na biel jako kolor panny młodej zapoczątkowała królowa Wiktoria, wychodząc za mąż za księcia Alberta w 1840 roku. W kościele trudno spotkać pannę młodą w innym kolorze sukni. Co innego w urzędzie stanu cywilnego lub w dowolnym, innym miejscu, do którego przybywa urzędnik, by przyjąć oświadczenia małżonków. W przypadku ślubu cywilnego nie ma tak głęboko zakorzenionej tradycji, dotyczącej ubioru panny młodej. Możesz wybierać spośród pełnej palety barw. Czerń także wchodzi w grę! Nie wierzysz? Odszukaj w internecie fotografie ślubne Marilyn Monroe, Sarah Jessica Parker, Kristen Bell, Tiny Turner czy Ellen Pompeo. Wolisz bardziej „kompromisowe” kolory? W takim razie rozglądaj się za sukniami ślubnymi w odcieniu ivory, szampańskim, niebieskim, jasnoróżowym, szarym lub w barwach kamieni szlachetnych. Możesz śmiało zdecydować się na model o złocistym lub srebrzystym połysku. Odważniejsze dziewczyny chętnie zakładają w dniu ślubu klasyczną czerwień. W grę wchodzą także kreacje w subtelne wzory, np. kwiatowe.

Sukienka na ślub cywilny może być skromna albo ekstrawagancka

Na ślub cywilny ubierz się stosownie do miejsca i okoliczności, czyli po prostu elegancko. Na tym w zasadzie wymogi wobec stylizacji się kończą. Czy założysz niedrogą, skromną, prostą sukienkę z kołnierzykiem w stylu Marilyn Monroe, czy ekstrawagancką suknię ślubną księżniczkę i długi welon albo seksowną, połyskującą kreację w klimatach glamour, zależy tylko od Ciebie. Możesz postawić na odwieczną tradycję albo przełamać konwenanse.

Kreację na ślub cywilny kupisz (nie tylko) w tradycyjnym salonie sukien ślubnych

Na ceremonię w urzędzie stanu cywilnego możesz założyć klasyczną, białą suknię ślubną – prostą lub wyrafinowaną, gotową lub uszytą na miarę tylko dla Ciebie. Masz pełną dowolność w wyborze kreacji. Zarówno białe i delikatnie kolorowe suknie ślubne, jak również eleganckie sukienki wieczorowe i skromniejsze modele koktajlowe, znajdziesz w salonach i atelier ślubnych. Jeśli tylko chcesz, możesz zlecić pracowni uszycie kreacji na miarę. Wejdź na stronę https://damacouture.pl/collections/sukienki-na-slub-cywilnyi wybierz wymarzony model (lub kilka modeli). Następnie skontaktuj się z pracownią w celu umówienia się na przymiarki. Biorąc ślub cywilny, nie jesteś skazana na przeciętnej jakości, masową modę z sieciówek!

Sukienka na ślub cywilny może mieć dowolną długość

Idealna sukienka do ślubu cywilnego może mieć każdą długość: od mini, przez midi, po maxi z ciągnącym się metrami trenem. Zastanów się, w jakiej długości czujesz się komfortowo i jaka najlepiej wpisuje się w klimat planowanej uroczystości. Ważne, żeby Twoja kreacja była uszyta z jakościowych materiałów, dobrze dopasowana i starannie wykończona. Wówczas doda Ci pewności siebie i zagwarantuje długotrwałą wygodę.

Powodzenia!

Tagged