ALAB w domu – diagnostyka laboratoryjna z dojazdem do pacjenta

Ty lub ktoś z Twoich bliskich z różnych przyczyn zwlekacie z wykonaniem badań laboratoryjnych w ramach profilaktyki zdrowia lub zaleconej przez lekarza diagnostyki? Brak czasu lub trudności w dostaniu się do laboratorium nie muszą stanowić przeszkody w trosce o zdrowie. Rozwiązaniem, które może ułatwić regularne wykonywanie niezbędnych badań, jest usługa ALAB w domu, umożliwiająca pobranie krwi z dojazdem do pacjenta. Sprawdź, na czym polega i jak możesz z niej skorzystać.

ALAB w domu – pobrania do badań laboratoryjnych z dojazdem

Usługa ALAB w domu pozwala na pobranie materiału do badań laboratoryjnych z dojazdem do pacjenta. Polega ona na wizycie wykwalifikowanego personelu medycznego w domu. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi medycznemu i środkom bezpieczeństwa pielęgniarka może zapewnić odpowiednie warunki do bezpiecznego pobrania krwi.

Po pobraniu materiału próbki są transportowane do laboratorium diagnostycznego, gdzie są poddawane analizie.

Pobranie krwi w domu – dla kogo?

Z usługi ALAB w domu skorzystać mogą wszyscy pacjenci, dla których pobranie krwi z dojazdem z jakichkolwiek powodów jest wygodniejszym rozwiązaniem. Szczególnie zainteresowane mogą być nią osoby starsze, schorowane bądź niepełnosprawne, które bez pomocy innych osób mogą mieć kłopot z dotarciem do Punktu Pobrań.

Innym powodem, dla którego ktoś może preferować wykonanie badań w domu, jest stres związany z wizytami w placówkach medycznych – grupą pacjentów, której może to dotyczyć, są na przykład dzieci (pobranie krwi w domu wykonuje się u dzieci, które ukończyły 5. rok życia, w przypadku młodszych pacjentów rekomendowane są wizyty w punktach pediatrycznych).

Z badań krwi w domu skorzystać mogą też osoby, które odkładają profilaktykę zdrowia lub diagnostykę przyczyn dolegliwości przez nadmiar obowiązków. Wizyta personelu medycznego w domu o umówionej porze pozwoli uniknąć poświęcania czasu na dojazd do przychodni i oczekiwanie w kolejce.

Gdzie jest dostępna usługa ALAB w domu?

Usługa ALAB w domu świadczona jest obecnie w 11 polskich miastach. Są to: Warszawa, Płock, Katowice, Rzeszów, Wrocław, Poznań, Łódź, Kraków oraz Gdańsk, Sopot i Gdynia. Wkrótce planowane jest jej uruchomienie także w innych lokalizacjach.

Jakie badanie można wykonać w ramach usługi ALAB w domu?

ALAB w domu daje możliwość wykonania bardzo szerokiego zakresu badań laboratoryjnych z krwi, moczu lub kału. Pacjenci ALAB w domu mogą skorzystać z badań profilaktycznych, wśród których dostępne są m.in. podstawowe badania, takie jak morfologia, lipidogram, oznaczenie poziomu glukozy we krwi, badanie ogólne moczu czy wykrywanie krwi utajonej w kale.

Poza profilaktyką dostępne są też specjalistyczne laboratoryjne badania diagnostyczne, które wykonuje się w diagnostyce m.in.:

  • nieprawidłowości w obrębie wybranych narządów i układów;
  • cukrzycy i insulinooporności;
  • zaburzeń gospodarki hormonalnej;
  • infekcji i stanów zapalnych;
  • niedoborów witamin i minerałów oraz wynikających z nich problemów zdrowotnych.

Jak skorzystać z usługi ALAB w domu?

Jeśli badania z dojazdem są dla Ciebie optymalnym rozwiązaniem, możesz odwiedzić stronę internetową ALAB w domu i umówić się na badania. Aby to zrobić, postępuj wg następujących kroków:

  • wybierz zakładkę swojego miasta;
  • skontaktuj się z obsługą, dzwoniąc pod podany na stronie numer telefonu lub wypełniając formularz elektroniczny;
  • wybierz badania, które chcesz wykonać;
  • podaj niezbędne dane osobowe i kontaktowe;
  • podaj dokładny adres, pod którym ma zjawić się personel medyczny;
  • określ termin i godzinę wizyty pielęgniarki.

Następnie pozostanie już tylko odpowiednie przygotowanie się do badań – każde badanie może wymagać specyficznego przygotowania się do pobrania materiału, dlatego należy dokładnie zapoznać się z opisem badania i stosować do przedstawionych zaleceń. W przypadku zakupienia badań z kału lub moczu należy wcześniej przygotować próbki w specjalnych pojemnikach z apteki lub zestawach dostępnych w Punktach Pobrań ALAB laboratoria i przekazać pielęgniarce w dniu wizyty.

Płatność za usługę możliwa gotówką lub kartą u pielęgniarki w czasie wizyty.

Tagged