Serum pod oczy – czy skóra okolic oczu potrzebuje specjalnej pielęgnacji?

Skóra wokół oczu bywa czasem pomijana w codziennej pielęgnacji. Odżywiana i nawilżana tymi samymi kosmetykami, co pozostała część twarzy, nie regeneruje się skutecznie. Warto wiedzieć, że jej budowa determinuje konieczność wprowadzenia odpowiedniej, dedykowanej jej pielęgnacji, odpowiadającej jej potrzebom. Wszak skóra okolic oczu jest bardzo cienka! Serum pod oczy to kosmetyk, który zapewnia jej dokładnie to, czego potrzebuje.

Dlaczego skóra okolic oczu wymaga szczególnej pielęgnacji?

Choć może się wydawać, że skóra twarzy jest jednorodna, tak nie jest. W okolicy oczu jest znacznie bardziej cienka, płytko unaczyniona i ma mniej gruczołów. Co więcej, jest narażona na działanie mięśni mimicznych, które nie pozostają bez wpływu na jej kondycję. Wpływ na nią mają czynniki zewnętrzne, które pogarszają jej kondycję, ale także czynniki wewnętrzne – stres, zmęczenie, przeciążenie. To wszystko sprawia, że w tej okolicy pojawiają się cienie i obrzęki. Skóra wokół oczu ma też potencjał do szybszego pojawiania się oznak starzenia – wiotkości i zmarszczek. Właśnie dlatego ochrona i przemyślana pielęgnacja tego obszaru twarzy jest tak ważna.

Czynniki, które wpływają niekorzystnie na kondycję skóry okolic oczu

Wspomniany już stres, przemęczenie, ale także nieodpowiednie odżywianie się i ogólna kondycja organizmu to tylko niektóre z czynników, wpływających na skórę okolic oczu. Na jej wygląd wpływ mają także warunki pogodowe – wiatr, mróz, promieniowanie słoneczne, ale także niebieskie światło urządzeń, zanieczyszczenie powietrza, klimatyzacja, nagłe zmiany temperatur – zwłaszcza zimą, gdy wchodzi się z zimnego powietrza do ciepłego pomieszczenia. Nie bez znaczenia są także choroby skóry i organizmu, jak na przykład zaburzenia hormonalne. Używki, jak alkohol czy papierosy, to także ważne czynniki, które mają zły wpływ na kondycję skóry okolic oczu. Problemy może wywołać także niewłaściwa pielęgnacja, zwłaszcza taka, pomijająca ten ważny obszar twarzy.

Przeciwstarzeniowe działanie serum pod oczy

Wykorzystanie kosmetyków do pielęgnacji okolic oczu przynosi skórze mnóstwo korzyści. Przede wszystkim wzmacnia jej strukturę i pomaga skuteczniej się regenerować. Dobre serum pod oczy zapewnia skórze odpowiednią dawkę nawilżenia i ochronę przed jego utratą. Wspomaga także odżywienie skóry, wzmacniając jej jędrność i elastyczność oraz przeciwdziała pojawianiu się wiotkości. Serum opóźnia pojawienie się pierwszych zmarszczek, a te, które już są – spłyca. Kompleksowe działanie serum obejmuje także niwelowanie cieni pod oczami oraz zmniejszenie widoczności obrzęków i przeciwdziałanie ich powstawaniu.

Dobre serum pod oczy zawiera kompleks aktywnych składników, takich jak peptydy, ceramidy, kwas hialuronowy oraz inne składniki, które pomagają skórze utrzymać odpowiednie nawilżenie i skutecznie chronią przed procesami starzenia.

Tagged