Ciekawe gry dla 4 latka

Szukasz gry dla 4 latka? I bardzo dobrze, bo to jeden z lepszych sposobów na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem. Ponadto planszówki pomagają rozwijać logiczne myślenie i cierpliwość, uczą radzenia sobie z porażką, a także budują pewność siebie i zaufanie do własnych decyzji. To bardzo ważne dla małego przedszkolaka, ponieważ pozytywnie wpływa na jego działanie w grupie.

Gry dla 4 latka

Poniżej znajdziesz 10 planszówek i, które nie tylko zaciekawią 4-latka, ale i rodzica. Są to bowiem gry trochę trudniejsze, odrobinę bardziej wymagające, ale wciąż proste i niewymagające umiejętności czytania.

1. Gra planszowa Kociaki łobuziaki

Ta przepięknie ilustrowana gra planszowa to idealny wybór dla 4-latka. Kociaki łobuziaki to rozgrywka losowo-zręcznościowa, dużo to okazji do śmiechu i ćwiczenia małych paluszków. Każdy gracz dostaje tekturową szpulkę z kolorowym sznurkiem, a jego zadaniem jest takie zamotanie planszowego pokoju, aby zahaczyć jak najwięcej zabawek. Dzieci lubią tę grę za proste i przejrzyste zasady oraz za koty. Wiadomo – koty są the best!

Kociaki-%C5%82obuziaki-%E2%80%93-Gra-planszowa-2-600x600.jpg

2. Kalambury dla dzieci od firmy Kangur

Kalambury dla dzieci to idealna pozycja nie tylko dla 4-latka, ale i dla całej rodziny. Hasła podane są w formie prostych, kolorowych obrazków, dzięki czemu nawet dzieci nieumiejące czytać, bez problemu zrozumieją, co należy pokazać. Gra uczy artykułowania konkretnych zagadnień bez użycia słów, za pomocą gestów i mowy ciała. Podczas gry w kalambury dzieci doskonalą swoją wyobraźnię, uczą się abstrakcyjnego myślenia oraz innych niż słowne metod wyrazu. To również świetna zabawa integrująca grupę rówieśniczą, a także pozwalająca na aktywne i wesołe spędzanie czasu w rodzinnym gronie.

Gra kalambury dla dzieci

3. Gra detektywistyczna Lisek Urwisek

Przy Lisku Urwisku nawet dorosłym udzielają się emocje. Wszyscy gracze wcielają się w rolę detektywów i wspólnie próbują wytypować, kim jest poszukiwany Lisek Urwisek. Odkrywamy kolejne karty z lisami, zbieramy wskazówki, sprawdzamy w specjalnym urządzeniu, czy pasują do naszego podejrzanego.

MG_0358-1024x682.jpg

4. Gra zręcznościowa Dopasuj skarpetkę

Dopasuj skarpetkę to gry dzieci w każdym wieku. Pan krokodyl ma kłopot – niestety zgubił jedną skarpetkę. Zadaniem graczy jest znalezienie skarpetek do pary – wygrywa ten, kto pierwszy za pomocą specjalnych przyssawek zgarnie tabliczkę z odpowiednim wzorek. Dobra zabawa i duża ilość śmiechu – gwarantowane!

Dopasuj-skarpetk%C4%99-Gra-zr%C4%99czno%C5%9Bciowa-2.jpg

5. Gra strategiczna Pędzące żółwie

Pędzące żółwie to fantastyczna propozycja dla całej rodziny. Celem gry jest dotarcie swoim żółwiem do sałaty. Co ciekawe, w tej grze jeden żółw może wskoczyć na plecy drugiego i w taki sposób przemierzać kolejne pola w stronę upragnionego posiłku. Pędzące żółwie to doskonały przykład strategicznej gry, w której dzieci uczą się przewidywać i planować działania pozwalające skutecznie dotrzeć do celu. Pędzące żółwie to również gra wyścigowa włączająca element rywalizacji, połączonej z mnóstwem śmiechu i dobrej zabawy.

PĘDZĄCE ŻÓŁWIE GRA PLANSZOWA

6. Gra Tappi Poziomkowa Przygoda

W tej grze plansza jest dwustronna i możliwe są dwie, zupełnie inne rozgrywki. W pierwszej z nich zadaniem graczy jest posadzenie drzewa, naprawienie mostu i zebranie co najmniej 5 poziomek. Wygrywa osoba, która pierwsza wykona je wszystkie. W drugiej grze należy zebrać owoce po drodze do domu Tappiego. Wygrywa osoba, która zbierze ich najwięcej. Zasady są bardzo proste i dobrze, bo nie zawsze mamy czas, a dziecko chęci, by ogarniać bardziej złożone gry.

IMG_0351-1024x768.jpg

7. Gra karciana Dobble Kids

Gra karciana Dobble Kids to propozycja odpowiednia już dla 4-latka. Karty rozdajemy równo pomiędzy wszystkich graczy, jedną z nich wykładając na środek. Naszym zadaniem jest jak najszybsze dopasowanie symbolu, który łączy wyłożoną kartę z jedną z tych, które trzymamy w ręku. Czasem to wcale nie wydaje się oczywiste, ale każde dwie karty z talii łączy dokładnie jeden symbol. Rozgrywka jest wciągająca zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Dobble-%E2%80%93-Kids-3.jpg

8. Gra edukacyjna Supernogi stonogi

Celem gry jest dobudowanie kolejnych nóg stonogi, za pomocą rzutu kostką. Rozgrywka gry jest szybka, dzięki czemu jest to pozycja idealna dla 4-latka, które przy dłuższym posiedzeniu zaczyna się nudzić. Supernogi Stonogi to bardzo przyjemna wizualnie gra, która dostarcza nie tylko świetnej zabawy, ale również uczy spostrzegawczości – gracz musi wyszukiwać podobieństwa między symbolami na kostkach, kolorów, oraz umożliwia doskonalenie liczenia. Starsze dziecko w trakcie rozgrywki uczy się również logicznego myślenia, planowania oraz strategii działania. Dynamiczna rozgrywka, atrakcyjna grafika, solidne wykonanie oraz aspekt edukacyjny sprawiają, że to obowiązkowa pozycja w kolekcji rodzinnych planszówek.

Gra supernogi stonogi

9. Gra Kamelot Jr

Gra Kamelot Jr jest rewelacyjna – bardzo solidnie wykonana, rozwijająca myślenie na wielu płaszczyznach, no i długo się nie nudzi. Zadaniem dziecka jest zbudowanie zamku w taki sposób, aby rycerz i królewna mogli się spotkać – a jest to możliwe tylko wtedy, gdy między nimi jest most lub prosta droga. Oczywiście mamy wiele różnych początkowych ustawień i 4 stopnie trudności.

kamelot-jr-granna.jpg

10. Gra zręcznościowa Zbijanie puszek

Gra przeznaczone jest dla dzieci od 3 do 8 roku życia, jednak ramy wiekowe są tu tylko sugestią, ponieważ z pewnością cała rodzina będzie miała mnóstwo zabawy podczas tej gry. Rozgrywka polega na ułożeniu pięknie ozdobionych puszek w piramidę, którą następnie należy zbić z określonej odległości za pomocą dołączonych piankowych piłek. Zbijanie puszek to typowa gra zręcznościowa, która dodatkowo dla młodszych uczestników zabawy będzie treningiem koordynacji ruchowej, nazewnictwa kolorów, zwierząt, oraz treningiem liczenia. Gra idealnie nadaje się do zabawy w dom oraz w plenerze.

Janod, Gra Zbijanie puszek Las 2