Agencja pracy HR – czym się zajmuje i jaką wybrać?

Agencja pracy to organizacja, które współpracuje zarówno z kandydatami do podjęcia zatrudnienia, jak i użytkownikami zamawiającymi usługi. Jej zadaniem jest między innymi znalezienie dla pracodawcy idealnego pracownika. Jaką agencje wybrać? Jakie są obowiązki biura pośrednictwa pracy?

Agencja pośrednictwa pracy HR – jaka jest jej rola?

Agencja pracy HR ma za zadanie delegować pracowników celem wykonywania obowiązków u przyszłego pracodawcy. W związku z tym musi skutecznie współpracować zarówno z podmiotami, które wyrażają chęć zatrudnienia, jak i poszukującymi pracy. Ponadto ułatwia proces rekrutacyjny pracodawcom, ale i pracownikom. Wystarczy jedno zgłoszenie, aby znaleźć się w bazie kandydatów do podjęcia zatrudnienia lub wśród zatrudniających.

Agencja pracy HR – jaką wybrać, aby osiągnąć swój cel?

Dla pracodawców celem jest znalezienie najlepszego pracownika, z kolei dla kandydata otrzymanie wymarzonej posady. Dlatego ważne, by wybrać pośrednika, który jest w zaspokoić wymagania obu stron. To świetne rozwiązanie dla firm bez działu human resources, jak również tych, co chcą zdobyć doświadczonych pracowników na nietypowe stanowiska lub też zmagają się ze zbyt dużą ilością zgłoszeń, a do tego większość kandydatów nie pasuje do profilu.

Agencja pracy HR prowadzi jeden odpowiednio przygotowany nabór dla danego zatrudniającego. Dzięki temu już na początku następuje profesjonalna selekcja. Co więcej, jednocześnie to szansa na dostarczenie wielu pracowników w krótkim czasie, a to szczególnie istotne w branży sezonowej, ponieważ występuje tam duża rotacja pracowników.

Z kolei pracownicy mogą zarówno szybko znaleźć posadę, jak i dostarczyć swoje CV, a następnie czekać na zgłoszenie, gdy tylko biuro pracy prześle najkorzystniejszą ofertę. To również szansa dla początkujących osób na rynku pracy, które nie mają doświadczenia lub jest ono minimalne. Z pomocą agencji pracy z łatwością można zdobyć pierwszego pracodawcę bez obaw, że kandydata przytłoczą formalności lub nie zostanie prawidłowo przeszkolony.

Dlaczego warto zdecydować się na usługi agencji pracy HR?

Korzyści ze współpracy z pośrednikiem pracy cenią sobie przedsiębiorstwa, które chcą zatrudnić kilkunastu pracowników w jednym czasie, ale i te pragnące w końcu odciążyć swój dział rekrutacji. To oszczędność czasu i pieniędzy, gdyż proces rekrutacyjny może trwać bardzo długo, a co za tym idzie generować wysokie koszty. Agencja pracy HR jest w stanie w niedługim czasie dotrzeć oraz pozyskać wykwalifikowanych specjalistów, jak też znaleźć pracowników sezonowych.

Agencja pracy HR – rozwiązanie dla pracowników i pracodawców

Agencje pośrednictwa pracy ułatwiają i przyspieszają proces rekrutacji zarówno podmiotom zatrudniającym, jak i chętnym do objęcia posady. Jak widać, to nie tylko rozwiązanie dla dużym firm sezonowych, ale również dla specjalistycznych zakładów, które oferują nietypowe stanowiska, właśnie dlatego warto skorzystać z usług agencji pracy.

Tagged