Czy warto zakupić żeliwną ławkę ogrodową?

Wielu właścicieli ogrodów decyduje się na to, aby zamówić na swój teren zielony odpowiedniej jakości ławkę. Mimo tego, że nie jest to niezbędny element wyposażenia ogrodu to jednak warto zainwestować w taki mebel, dzięki czemu można będzie stworzyć świetne miejsce do wypoczynku dla całej rodziny.

Czym charakteryzuje się idealna żeliwna ławka ogrodowa?

Ponadczasowa żeliwna ławka ogrodowa zapewnia wysoki komfort użytkowania oraz charakteryzuje się estetycznym wyglądem. Tego rodzaju mebel prezentuje się niezwykle elegancko i bardzo łatwo go dopasować do różnych ogrodów, zarówno tych małych, jak i tych większych. Oprócz walorów estetycznych, żeliwo posiada wiele dodatkowych zalet. Najczęściej jest to stop żelaza i węgla, ale także połączenie z fosforem, krzemem, manganem albo siarką.To gustowne i wytrzymałe tworzywo świetnie prezentuje się w prywatnych ogrodach, ale także w miejskiej przestrzeni publicznej. Żeliwne ławki ogrodowe gwarantują dużą wytrzymałość na obciążenia, odpowiednią stabilność konstrukcji, a także są dobrze zabezpieczone przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi.

Wysokiej klasy ławka wyposażona w żeliwne podłokietniki oraz odpowiednio wykończone nogi, doskonale dopełnia krajobraz miejskiego parku czy rynku. Nogi żeliwne mogą być wykonane w formie prostej lub bardziej skomplikowanej ze zdobieniami. Cena żeliwnej ławki ogrodowej zależy od jakości wykończenia, ciężaru oraz skomplikowania wzoru, który został utrwalony na żeliwnych nogach.

Ławki ogrodowe żeliwne – solidne meble do ogrodu

Najbardziej klasycznym elementem wyposażenia ogrodu są drewniane ławki ogrodowe, ale nie każdemu przypadają one do gustu. Osoby poszukujące bardziej dekoracyjnych i ozdobnych mebli na teren zielony stawiają na tego typu produkty. Ławki żeliwne dostępne w sklepach meblowych możesz kupić w cenach już od 390 zł https://www.edinos.pl/lawki-ogrodowe-zeliwne Nieco droższe, większe modele, oferowane są w cenach od 850 zł. Kliknij i sprawdź.

Mimo tego, że taki mebel jest ciężki i zimny w dotyku to jednak warto wybrać takie rozwiązanie, ponieważ produkt jest niezwykle wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Żeliwna ławka jest także świetnie wyprofilowana, a tym samym również niesamowicie stabilna.

Wybierając taki model, należy zdawać sobie sprawę, że będzie ona narażona na korozję, dlatego musimy wykonywać jej regularną renowację. Na szczęście proces ten nie jest trudny ani czasochłonny, ale wymaga systematyczności.

Funkcjonalne i modne żeliwne ławki ogrodowe.

Najczęściej żeliwna ławka ogrodowa z oparciem i siedziskiem zaprojektowana jest z wytrzymałego i litego drewna świerkowego, które posiada wysoką odporność na uszkodzenia. Można je nabyć w zróżnicowanych kolorach, aż w siedmiu odcieniach.

Wszystkie ławki produkowane są ręcznie, dzięki czemu sam zamawiający może zdecydować o ostatecznym odcieniu lakierobejcy. Można postawić na klasyczny naturalny dąb, pięknie prezentujący się orzech, sosnę, palisander albo standardową biel. Podstawa żeliwna może być wykonana w stylu tradycyjnym lub nowoczesnym.

Ławka żeliwna jako elegancki mebel ogrodowy.

Kiedyś żeliwne ławki ogrodowe można było spotkać tylko w przestrzeni publicznej. Obecnie jednak można je postawić praktycznie wszędzie, ponieważ świetnie prezentują się w miejskim parku, centrum ogrodu, na tarasie czy w altanie. Meble te można zamówić w różnych konfiguracjach np. z oparciem i podłokietnikami, dzięki czemu zwiększają komfort użytkowania. Ponadto firmy zajmujące się ich produkcją umożliwiają indywidualny dobór kolory drewna, co pozwala idealnie dopasować je do wyglądu konkretnego ogrodu albo własnych potrzeb.

Żeliwna ławka w ogrodzie może stać przez cały rok, ponieważ zabezpieczona została przed wilgocią, promieniowaniem UV oraz innymi negatywnymi czynnikami, które mogą wpłynąć na jej zniszczenie. Niektóre modele można także przytwierdzić do podłoża, co zagwarantuje nie tylko ich stabilność, ale także ochronę przed kradzieżami.

Tagged