Czy warto zakupić listwy Lagrus?

Urządzając mieszkanie należy zadbać o każdy, nawet najmniejszy element, który nada wnętrzu nie tylko pięknych, wizualnych walorów, ale także zapewni mu funkcjonalność i zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Takim elementem są listwy przypodłogowe. Trudno wyobrazić sobie podłogi bez chociażby najdelikatniejszej listwy, wyznaczającej granicę pomiędzy posadzką a ścianą. Bez względu na to, czy mieszkanie zostało wyposażone w parkiet, panele, wykładziny, czy płytki podłogowe, każda z tych powierzchni wymaga odpowiedniego, pasującego do niej wykończenia. W ofercie listew przypodłogowych znajduje się naprawdę bardzo dużo modeli, dlatego ich wybór powinien być dobrze przemyślany i dostosowany do konkretnego rodzaju podłogi. Przed zakupem należy uwzględnić wiele istotnych kwestii, między innymi materiał, zdobienia oraz co najważniejsze producenta.

Urządzając mieszkanie należy zadbać o każdy, nawet najmniejszy element, który nada wnętrzu nie tylko pięknych, wizualnych walorów, ale także zapewni mu funkcjonalność i zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Takim elementem są listwy przypodłogowe. Trudno wyobrazić sobie podłogi bez chociażby najdelikatniejszej listwy, wyznaczającej granicę pomiędzy posadzką a ścianą. Bez względu na to, czy mieszkanie zostało wyposażone w parkiet, panele, wykładziny, czy płytki podłogowe, każda z tych powierzchni wymaga odpowiedniego, pasującego do niej  wykończenia. W ofercie listew przypodłogowych znajduje się naprawdę bardzo dużo modeli, dlatego ich wybór powinien być dobrze przemyślany i dostosowany do konkretnego rodzaju podłogi. Przed zakupem należy uwzględnić wiele istotnych kwestii, między innymi materiał, zdobienia oraz co najważniejsze producenta.


Czym są listwy przypodłogowe i jakie pełnią funkcje?
Listwy przypodłogowe to niezbędny element wykończeniowy, który zakrywa szczeliny dylatacyjne. Znajduje się dokładnie w przestrzeni pomiędzy ścianą a podłogą i jest pewnego rodzaju „kropką nad i”, stawianą podczas prac wykończeniowych. Ma pełnić dwie, bardzo ważne funkcje – estetyczną i zabezpieczającą

  • Funkcja estetyczna –  jest nią nadanie podłodze estetyki i charakteru. Nawet przy bardzo minimalistycznych wnętrzach, utrzymanych w jednej kolorystyce, konkretny model listwy jest w stanie zupełnie odmienić charakter wnętrza. Zaleca się dobranie jednego stylu i kolorystyki listew, framug, ościeżnic oraz drzwi, tak aby wszystko stanowiło jeden, współgrający ze sobą system. Ma to uchronić przed wprowadzeniem do wnętrza niepotrzebnego chaosu,
  • Funkcja zabezpieczająca – oprócz walorów estetycznych, listwy przypodłogowe posiadają inną, bardzo ważną funkcję. Mają one wyznaczać granice między ścianą a podłogą, która zapewnia ochronę tym dwóm powierzchnią. Zabezpiecza je przed zniszczeniom wywołanym sprzątaniem lub zwyczajnym, codziennym użytkowaniem. Czasami zdarza się też tak, że panele zostały źle przycięte lub farba nieodpowiednio domalowana, listwy przypodłogowe mają ukryć te niedociągnięcia.


Jakie listwy przypodłogowe warto wybrać?
Jednym z liderów wśród firm produkujących listwy przypodłogowe, jest zajmująca się tym, od 15 lat polska marka Decoplast. Za to najbardziej rozpoznawalnymi i najczęściej wybieranymi przez konsumentów artykułami są te z serii Lagrus. Wpływa na to przede wszystkim: bardzo dobra jakość wykonania, w tym rodzaj materiału, szeroki wybór oraz łatwa dostępność produktu. Producent listew Lagrus stawia na estetykę, a także funkcjonalność, czyli to czego pragnie każdy konsument.

Czym charakteryzują się listwy przypodłogowe Lagrus?
Listwy z serii Lagrus to produkty najwyższej jakości, które sprawdzą się w każdym wnętrzu, a to dlatego, że są idealnym połączeń nowoczesnych rozwiązań, tradycyjnej sztuki stolarskiej oraz estetycznego stylu. Listwy Lagrus są wykonywane z płyty MDF, czyli drewnopochodnego materiału. Cechuje się on średnią gęstością, najczęściej pokrywane są lakierem lub okleiną. Przez to, że jest to materiał MDF, a nie czyste drewno, listwy Lagrus nie posiadają charakterystycznych dla drewna niedoskonałości i pęknięć. Najczęściej wybieranym kolorem są barwy takie jak biały czy kremowy, który dodatkowo optycznie powiększa pomieszczenie.

Listwy Lagrus classic r1 oraz listwy Lagrus classic r10
To listwy o wymiarach: grubość – 16 mm, wysokość – 80 mm, długość – 2,44 mb. Trójwarstwowe lakierowanie, czyli izolacja, podkład, nawierzchnia, zapewnia odpowiednia ochronę, odporna na zarysowania i żółknięcie. Dodatkowa izolacja dolnej krawędzi chroni przed nadmiernemu dostawaniu się wody pod listwę, na przykład podczas mycia podłogi. Listwy te idealnie sprawdza się do każdego pomieszczenia.

Tagged