Jak przyspieszyć wzrost włosów?

Każdy z nas marzy o długich, gęstych i zadbanych włosach. Jednak by móc cieszyć się z takich efektów, niekiedy musimy naprawdę długo czekać, by włosy urosły do pożądanej długości. Jak więc przyspieszyć wzrost włosów? Czy istnieją skuteczne metody? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy! 

Co zrobić, aby włosy szybciej rosły?

By włosy szybciej rosły, należy przede wszystkim zadbać o ich właściwą, codzienną pielęgnację – wyjaśnia kosmetolog, redagująca artykuły dla portalu dla kobiet. W tym celu warto stosować szampony, odżywki, wcierki na porost włosów, których zadaniem jest stymulacja włosa. Co więcej, niejednokrotnie szerokie grono osób, które walczy o długość swoich włosów, zapomina o masażu. To jedna z naturalnych, ale zarazem niezwykle skutecznych metod. Masaż wykonywany jest palcami rąk przez około 3 minuty dziennie. Zaleca się wykonywanie kolistych ruchów w górę oraz w dół. Staramy się dotrzeć masażem na całej powierzchni głowy, jednak intensywność swoich działań należy skierować na nasadę. Co więcej, by przyspieszyć wzrost włosów, należy powstrzymać się od stosowania na nie wysokiej temperatury poprzez używanie m.in. prostownicy, lokówki czy suszarki z gorącym nadmuchem. Należy także ograniczyć stosowanie codziennych upięć, które intensywnie ciągają włosy. Przede wszystkim chodzi tu o koki czy kucyki.

Jak przyspieszyć wzrost włosów?

By przyspieszyć wzrost włosów, możemy skorzystać także z zabiegów medycyny estetycznej. Należy jednak pamiętać, że pierwsze rezultaty możemy osiągnąć dopiero po wykonaniu kilku bądź kilkunastu zabiegów. Do najbardziej popularnych form wsparcia włosów należy infuzja tlenowa. Za pomocą tlenu pod wysokim ciśnieniem wtłaczane są w cebulkę włosa witaminy, minerały i inne cenne dla włosów substancję, które sprawiają, że włosy stają się silniejsze, bardziej elastyczne, wytrzymałe na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. 

Kolejnym zabiegiem, który może pomóc we wzroście włosów, jest mezoterapia skóry głowy. Przez specjalistyczne urządzenie w skórę głowy wprowadzona jest substancja aktywna, która stymuluje wzrost włosów, znacznie przyspieszając cały proces.

Domowe sposoby na porost włosów

Jednymi z najbardziej trafionych pomysłów na wzmocnienie włosów jest zastosowanie starych, sprawdzonych metod, które podczas regularnego stosowania pozwolą na osiągnięcie wymiernych, satysfakcjonujących rezultatów. Jedną ze znanych metod jest maseczka z jajka kurzego. To składnik, który gości w każdej domowej lodówce. By przygotować maseczkę, należy wybić jajko do miseczki i roztrzepać. Jajko by lepiej utrzymywało się na włosach, jak również miało bardziej przystępny zapach, warto pomieszczać jajko z ulubioną odżywką do włosów. Możemy także użyć samego żółtka, które posiada największą ilość witamin, minerałów innych cennych dla włosów związków.

Kolejnym domowym sposobem na przyspieszenie wzrostu włosów to własnoręczne przygotowane płukanki. W tym celu należy użyć takie zioła jak:

  • pokrzywa,
  • łopian,
  • skrzyp polny

To trzy zioła, które naturalnie przyspieszają wzrost. Włosy należy płukać po każdym umyciu przez około 20 minut, a następnie pozostawić do całkowitego wyschnięcia. 

Trzecia sprawdzona metoda na przyspieszenie wzrostu włosów tkwi w domowej apteczce. Krople żołądkowe to sposób, z którego korzystały już nasze babcie. Kilka kropel rozprowadzone od nasady są w stanie znaczenie przyspieszyć cały proces wzrostu, jak również wzmocnić włosy i nadać im objętości.

Kolejnym domowym sposobem na szybko rosnące włosy jest olejek rycynowy. Gotowy produkt można zakupić w każdej aptece. Podobnie jak krople żołądkowe, tak i olejek należy zaaplikować u nasady, a następnie dokładnie wmasować. Całe włosy, by uzyskać właściwą temperaturę, należy przykryć woreczkiem śniadaniowym, a następnie okręcić suchym ręcznikiem. Po upływie około 30 minut należy dokładnie umyć włosy szamponem, którego używamy do codziennej pielęgnacji. 

Postaw na sprawdzone rozwiązania z zakresu medycyny kosmetycznej, codziennej pielęgnacji, jak również domowych sposób znanych od pokoleń, i ciesz się z długich, zadbanych włosów każdego dnia.