Jak urządzić ogród? 4 style!

Niezależnie od tego, czy urządzamy ogród od podstaw, czy tylko zmieniamy aranżację, zawsze najważniejszy jest dobry pomysł. Bez niego trudno o uzyskanie spójnego i atrakcyjnego wyglądu za rozsądną cenę zawsze będzie dużo trudniejsze. Dlatego też zawsze warto poznać różne rozwiązania, które zastosować można w ogrodach. W tym tekście prezentujemy pięć z nich.

Aranżacja ogrodu – najważniejsze zasady

Przygotowując się do aranżacji ogrodu, zawsze należy kierować się kilkoma ważnymi zasadami. Pozwolą one uniknąć wielu błędów oraz problemów. Najważniejsze z nich, to:

  • Dopasowanie wystroju do wielkości przestrzeni,
  • Dopasowanie aranżacji do stylu domu i okolicy,
  • Zwrócenie uwagi na zastane warunki oświetleniowe oraz glebę,
  • Pamiętanie o elementach użytkowych – miejscu na narzędzia, podjeździe dla pojazdu z kratki Geosystem od Geoproduct.pl czy ścieżkach. 

Dodatkowo też warto pamiętać, że każdy ogród wymaga poświęcenia sporej ilości czasu i pieniędzy. Dlatego też rozsądnym wyjściem jest dostosowanie aranżacji do własnych możliwości. A jak urządzić przydomową przestrzeń domową? Oto nasze propozycje!

Jak urządzić mały ogródek kwiatowy?

Większość z nas dysponuje dość ograniczonym terenem do zazielenienia. Dlatego też na ogół najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na kwiaty. Dzięki nim ogródek będzie doskonale wyglądał wiosną i latem. Zajmują one też mniej miejsca, niż nawet niewielkie drzewka czy krzewy. Kluczem do sukcesu w tym przypadku będzie odpowiednie rozmieszczenie roślin jednorocznych i wieloletnich – te drugie zawsze będą podstawą kompozycji, a pierwsze ich uzupełnieniem. 

Aranżacja ogrodu nowoczesnego – jak ją wykonać?

Obecnie najmodniejsze jest urządzanie ogródków w stylu nowoczesnym. Oczywiście aranżacje tego typu opierają się przede wszystkim na minimalizmie i prostych formach. Ważna jest jednak też użyteczność, w uzyskaniu której pomóc mogą takie rozwiązania, jak chociażby obrzeża trawnikowe. Nowoczesny ogród to także betonowe czy ceramiczne donice w kształtach geometrycznych, duża ilość trawy oraz akcentujące oświetlenie LED.

Aranżacja ogrodu z iglakami – co trzeba wiedzieć?

Drzewa to świetne uzupełnienie każdego ogrodu – pięknie wyglądają, dają cień i są bardzo ważnym elementem kompozycyjnym. Z racji rozmiarów i potrzeb, wiele osób decyduje na posadzenie na swojej posesji różnych gatunków iglastych. Decydując się na ten krok, trzeba jednak pamiętać, by dobrze dobrać pozostałe rośliny oraz zwrócić uwagę na zanieczyszczenie powietrza – większość iglaków bardzo źle je znosi.

Urządzenie pięknego ogrodu nie jest niestety łatwe. Na pewno więc warto szukać inspiracji i ciekawych rozwiązań. Bardzo interesujące i użyteczne technologie znaleźć można, chociażby na stronie https://www.geoproduct.pl.

Tagged