Jaką choinkę wybrać na święta? Sztuczną, czy żywą?

Odwieczny dylemat przed świętami – jaką choinkę wybrać? Postawić na sztuczne drzewko? A może jednak lepiej kupić żywą choinkę? Stoi przed podobnym wyborem? W takim razie zajrzyj do naszego tekstu, ponieważ może ułatwić Ci wybór!

Zakup sztucznej choinki

Zakup sztucznej choinki to z pewnością duża oszczędność dla domowego budżetu, ponieważ takie drzewko zwykle nam służy przez kilka lat. W dodatku sztuczne drzewka oferowane są w takim szerokim wyborze, że każdy jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Jodły kaukaskie, świerki kanadyjskie, świerki górskie, sosny oszronione, czy jodły ośnieżone to tylko kilka propozycji.

Tuż obok czekająChoinkina pniu, czy choinki białe, które ostatnio cieszą się niezwykłą popularnością. Poszczególne drzewka dostępne są też w kilku rozmiarach, a w zestawie znajdziemy stojak, co sprawia, że nie musimy szukać dodatkowych elementów, które pozwolą ustawić je w naszym salonie. Jeśli w dodatku postawimy na choinkę klasy premium, to drzewko będzie prezentować się bardzo efektownie.

Zakup żywej choinki

Zakup żywej choinki zawsze będzie generować wyższe koszty, ponieważ takie drzewko trzeba kupować co sezon. Musimy liczyć się również z tym, że sztuczna choinka będzie gubić kolki i po kilku dniach może zacząć schnąć. Mimo wszystko pięknie pachnie i wnosi wyjątkowy klimat do naszych wnętrz, więc jeśli ktoś nie wyobraża sobie świąt bez żywego drzewka, to jak najbardziej może je nabyć. 

Pamiętajmy jednak, że Stojaki pod choinkiżywe nie są sprzedawane w komplecie, więc musimy od razu rozejrzeć się za odpowiednim. Z tym jednak nie powinno być żadnego problemu, zwłaszcza że do swojej dyspozycji mamy Internet.

Święta ze sztuczną, czy żywą choinką?

Każdy, kto spodziewał się jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, pewnie się rozczaruje, ponieważ oba rozwiązania mają swoje mocne i słabe strony. Na pewno żywa choinka będzie idealnym wyborem dla osób, które chcą się cieszyć świątecznym drzewkiem przez bardzo krótki czas. Z kolei sztuczne drzewka to inwestycja na lata i choć nie możemy liczyć na piękny zapach, to do złudzenia przypominają żywe choinki. 

Dlatego zachęcamy do stawiania na taki rodzaj drzewka, który jest zgodny z waszymi preferencjami. Na pewno na końcowy wygląd drzewka świątecznego wpłyną wykorzystane ozdoby. Lampki choinkowegrają tutaj kluczowe znaczenie, więc warto stawiać na jakościowe produkty, które rozświetlą drzewko i nadadzą mu wyjątkowego charakteru. 

Do tego obowiązkowo bombki, kilka kokard i innych ozdób zachowanych w jednym klimacie. Tak przystrojone drzewko będzie cudownie się prezentować i to bez względu na to, czy jest żywe, czy sztuczne.

Tagged