Lakiery hybrydowe 5 w 1 – jak używać?

Lakiery 5 w 1 to hit wśród pań wykonujących manicure samodzielnie w domu. Jeśli zastanawiasz się, jak ich używać i czy to jest rozwiązanie dla ciebie, zapraszamy do lektury.

Co jest potrzebne do manicure hybrydowego?

Najważniejszym wyposażeniem do wykonania manicure lakierem hybrydowym jest – oprócz lakieru – lampa UV. Dodatkowo potrzebny jest odtłuszczacz do paznokci, a także delikatny pilniczek do zmatowienia płytki paznokcia.

Przed rozpoczęciem malowania opracowujemy także skórki i, oczywiście, usuwamy poprzedni lakier. Najlepiej wykonać te czynności frezarką z odpowiednimi końcówkami, choć są osoby, które wolą usuwać skórki cążkami, a hybrydę zdjąć przy pomocy acetonu.

Podsumowując, do wykonania manicure hybrydowego potrzebne są:

 • lampa UV,
 • frezarka i frezy (końcówki),
 • odtłuszczacz,
 • pilniczek,
 • ewentualnie cążki i remover lub aceton.

Oczywiście potrzebujemy też produktów do stylizacji paznokci – i tutaj wkraczają lakiery 5 w 1.

Co wyróżnia lakiery 5 w 1?

Zwykle do wykonania „hybrydy” potrzebujemy bazy, lakieru i topu. Dodatkowo niekiedy wykonuje się przedłużenie i nadbudowę odpowiednimi produktami. 

Każdy produkt nakładamy na przygotowany paznokieć i utwardzamy w lampie, a następnie możemy nałożyć kolejny i ponownie utwardzić. Lakier hybrydowy 5 w 1 łączy wszystkie te funkcje w jednym, dzięki czemu oszczędzasz czas, a także pieniądze. Lakiery te cieszą się ostatnio wielką popularnością wśród osób, które samodzielnie robią manicure hybrydowy w domu, bowiem cały proces trwa o wiele krócej.

Jak używać lakieru 5 w 1?

Wykonanie domowego manicure lakierami hybrydowymi 5 w 1 wymaga kilku kroków, ale przy odrobinie wprawy nie jest trudne. Cały proces obejmuje następujące etapy:

 • usunięcie starego lakieru,
 • opracowanie skórek,
 • nadanie paznokciom pożądanej długości i kształtu,
 • odtłuszczanie,
 • nałożenie lakieru 5 w 1,
 • utwardzanie w lampie UV,
 • ponowne odtłuszczanie.

Jak widać, po przygotowaniu paznokci samo użycie lakieru 5 w 1 jest już bardzo proste i zajmuje niewiele czasu.

Jak nakładać lakier?

Samo nakładanie lakieru hybrydowego jest bardzo proste. Nakładamy produkt zwykłym ruchem od nasady paznokcia po jego brzeg. Jeśli chcemy uzyskać efekt nadbudowy, obracamy następnie dłoń, żeby lakier się ułożył. I gotowe – utwardzamy w lampie.

Przed włożeniem paznokcia do lampy mamy czas na ewentualne poprawki. Ponieważ lakier hybrydowy nie zasycha tak, jak zwykły, w razie jakiegoś błędu wystarczy go zetrzeć i nałożyć ponownie. Uwaga – gdy już utwardzimy lakier lampą UV, w razie poprawek trzeba go będzie zdjąć frezarką.

Czy to naprawdę działa?

Manicure wykonany lakierami 5 w 1 jest tak samo piękny i trwały, jak przy użyciu osobnej bazy, lakieru i topu. Jeśli więc szukasz sposobu na szybszą i łatwiejszą stylizację paznokci w domu, to może być idealne rozwiązanie dla ciebie. Lakiery hybrydowe 5 w 1 mają coraz więcej wielbicielek. Nie są dostępne w tak wielu odcieniach, jak zwykłe lakiery hybrydowe, ale wybór jest duży i prawdopodobnie znajdziesz wśród nich także i swój ulubiony kolor.

Tagged