Motylarnia – czy warto do niej zabrać dziecko?

Motylarnia jest jedną z nielicznych ostoi dla przyrody egzotycznej. Jesteśmy już przyzwyczajeni do odwiedzania ogrodów zoologicznych. Jednak zapominamy, że świat owadów również jest niezwykle fascynujący. Gdy planujemy popołudnie z pociechami, zdecydujmy się na wizytę właśnie w motylarni.

Jaką funkcję spełniają motylarnie?

Wizyta w motylarni umożliwiają nam obcowanie z niezwykłą przyrodą amazońskiej dżungli, Azji czy też lasów tropikalnych w Afryce. Tereny te są bardzo eksploatowane poprzez człowieka. W związku z tym zmniejsza się lista populacji zwierząt oraz roślin. Motylarnia to najtańsza forma wyprawy. Przyniesie nas w znacznie odległe oraz egzotyczne rejony świata. Możemy nie opuszczając Polski przenieść się w miejsca, które byłoby nam trudno zobaczyć chociażby w związku z ograniczonym mocno budżetem. Jest to świetna forma rozrywki, ale głównie jest to szansa na pozyskanie całkiem czegoś nowego.

Co ciekawego zobaczymy podczas wizyty w motylarni?

Można się bardzo łatwo domyślić, że atrakcją motylarni oczywiście są motyle o bardzo egzotycznych gatunkach. Sporą zaletą motylarni jest fakt, że podczas zwiedzania mamy kontakt bezpośredni z motylami tam żyjącymi. Jest to naprawdę niesamowite przeżycie, które nam dostarcza znacznie więcej emocji od obserwowania owadów za szybą zamkniętą. Sama specyfika tego miejsca oraz także warunku panujące w motylarni stwarzają możliwość relaksu oraz także podziwiania piękna naturalnego przyrody.

Zalety wizyty w motylarni

Musimy zauważyć, że motylarnia spełnia również bardzo ważną edukacyjną funckję zarówno jeśli chodzi o dzieci, jak i także o osoby dorosłe. Osoby dorosłe mogą poznać bardzo wiele istotnych ciekawostek z życia motyli. Z kolei dzieci mają ogromną szansę na spojrzenie na świat oczami gąsienicy czy też bardzo rzadkiego okazu motyla. Uzupełnieniem dosyć sporym są rzecz jasna walory estetyczne, które wynikają z podziwiania kolorowych oraz także przepięknych okazów, których w naszym klimacie nie możemy spotkać. Motylarium osobom odwiedzającym uświadamia, jak bardzo są zagrożone te przepiękne gatunku. W pewnym sensie uwrażliwia nas na problemy świata, które związane są ze zniszczeniem fragmentów naturalnych przyrody.

Spędzanie czasu wolnego w takim miejscu jest o wiele bardziej wartościowe od spędzania całego dnia przed komputerem czy też przed telewizorem. Nie da się ukryć, że musimy szukać dla dzieci takich rozrywek, które będą w ich przyszłości znacznie procentowały. Możemy zaplanować sobie właśnie w ten sposób wspólne weekendy.