Nowoczesne rozwiązania w medycynie estetycznej poznaj laseroterapię

Nowoczesne rozwiązania w medycynie estetycznej zakładają niwelacje lub osłabienie chorób skórnych i układu krwionośnego, za pomocą użycia do nich lasera. Zabiegi laserowe, z których można skorzystać w gabinecie medycyny estetycznej, to sposób leczenia przez światło podczerwone, które dociera do głębszych warstw i połaci skóry, dostarczając energię biologiczną do organizmu – poprzez promieniowanie – laser. 

To metoda, która na bazie naświetlania odpowiednich miejsc w ciele człowieka, nagrzewając dane miejsce promieniami podczerwieni, wnika w głębsze tkanki skóry i bezboleśnie, ale dokładnie, dostarcza do tkanek symulatora wiążącego komórki ciała. Jakie są nowoczesne rozwiązania w medycynie estetycznej, w których zastosowano metody wykorzystania lasera? Czy zabiegi z użyciem laseroterapii są dla każdego i jakie są ich przeciwwskazania? Co można uznać za zalety a co za wady laseroterapii?

Czym jest laseroterapia?

Laseroterapia to wykorzystanie wiązki laserowej do leczenia różnych dolegliwości skórnych, oraz zdrowotnych praktycznie całego organizmu. Zabiegi laserem, najczęściej wykorzystywane są w medycynie zdrowotnej i estetycznej, w chirurgii, kosmetologii, a także stomatologii czy okulistyce. Laserem można uśmierzać ból zatok, stymulować stawy do prawidłowego działania, wspomagać leczenie wad wzroku, przeciwdziałać powstawaniu trądziku i zamykać blizny, które powstały tuż po nim. 

Ponadto, laser stosowany jest wszędzie tam, gdzie pojawia się stan zapalny. A w związku z tym, że ma działanie łagodzące podrażnienia, wspomaga szybsze gojenie się ran i skaleczeń. Jak podają źródła mówiące o działaniu wiązki laserowej, naświetlanie laserem może być stosowane na obrzęki i ból, leczenie przewlekłych chorób kręgosłupa. Z laseroterapii, nie powinny korzystać kobiety w ciąży, osoby z chorobami nowotworowymi, z chorobami jelit, nadczynnością tarczycy, w padaczce, w trakcie gorączki, w czasie menstruacji u kobiet, przy zbyt dużym zmęczeniu lub wyczerpaniu organizmu, podczas przyjmowania leków zakrzepowych oraz z chorobami grzybiczymi i bakteryjnymi, które w przeciwieństwie do najpopularniejszych chorób, trudno jest leczyć. Kliniki skupiają się przede wszystkim na tym, co niewygodne. Gabinet medycyny estetycznej Medica https://www.medica.bialystok.pl, to miejsce dla kobiec i mężczyzn, ceniących zdrowy styl życia, ale ze względu na pojawiające się dolegliwości zdrowotne.

Do czego może być stosowana laseroterapia?

Laser, który stosowany jest na blizny potrądzikowe, pooperacyjne, czy związane z innym rodzajem uszkodzenia naskórka, jest zabiegiem najczęściej wybieranym do ich usunięcia. Laseroterapia wspomaga usunięcie owłosienia, wspomaga zamykanie naczynek krwionośnych, jest najważniejszym elementem w zabiegu fotoodmładzania. 

Laserem usuwane są również tatuaże i makijaż permanentny, szczególnie wtedy, kiedy zostały wykonane niepoprawnie lub są bardzo ciekawe, jednak połączone z przeszłością, której nie da się wyłączyć czy wymazać z dnia na dzień. Ponadto, laser stosowany jest do leczenia cieśni nadgarstka, ostróg piętowych, tzw. łokcia tenisisty lub łokcia golfisty. Laser może zniweczyć ostre stany zapalne tkanek miękkich, czy przykurcze mięśni. Stosowany jest w leczeniu zatok, korekcji wzroku, oraz usuwaniu przebarwień. 

Dermatolodzy testują laseroterapię na skórze i posiadają sprawdzone metody na gojenie się blizn i odleżyn, przebarwień, a nawet zmarszczek. Ponadto, laseroterapia stosowana jest w rehabilitacji, jako pomoc w leczeniu skóry naczynkowej, w innych aspektach dermatologii oraz rekonstrukcji rysów twarzy. Klientów chętnie stosujących zabiegi laserowe, przekonuje całkowita lub znikoma bolesność stosowania lasera. Tylko w przypadku głębokich ran klient może poczuć pieczenie skóry lub blizny, podczas stosowania lasera.

Tagged