Czy wiesz co jedzą patyczaki?

Patyczaki są zwierzątkami rodem z Wietnamu. Bardzo chętnie są wybierane do hodowli przez osoby, które trzymać chcą coś oryginalnego w terrarium oraz także egzotycznego, a do tego bardzo mało wymagającego. Patyczaki nie są kłopotliwe w utrzymaniu. A czy wiesz co jedzą patyczaki?

Hodowanie patyczaków

Patyczaki słyną z tego, że są niekłopotliwe dla hodowców. Dlatego sobie poradzą z nimi nawet takie osoby, które są niedoświadczone kompletnie w temacie hodowli. Patyczaki są także pod względem obecności niekłopotliwe. Nie wydzielają one żadnych zapachach i siedzą grzecznie w terrarium. Dbać jednak należy o ich dobrostanie. Potrzebna jest im przestrzeń odpowiednia, a także pokarmu wysokiej jakości w ilości odpowiedniej. Samice do około dziesięciu centymetrów dorastają. Samce są znacznie mniejsze.

Samce nieco krócej żyją od samicze, ponieważ mogą nawet nie dożyć roku, a samce ten pułap rzadko kiedy osiągają. W naturze najczęściej patyczaki żyją pośród liści eukaliptusa i to nim się właśnie żywią. Starają się także zamaskować jak najbardziej oraz dostosować się do otoczenia – nawet gdy poczują podmuch, zaczynają bujać się, jakby były jakimiś gałązkami na wietrze. W warunkach w Polsce trudno jest patyczakom dostarczaj eukaliptusa. Zatem co jedzą patyczaki osiąganego w naszym kraju?

Na czym należy oprzeć dietę patyczakom?

Niektóre z patyczaków są bardzo wymagające pod względem odżywiania. Jednak to nie dotyczy patyczaków indyjskich oraz patyczaków rogatych, które słyną jako kłopotliwe najmniej – najczęściej w zoologicznych sklepach można dlatego właśnie spotkać rogate patyczaki. Czym należy karmić patyczaki?

Są to zwierzaki roślinożerne, dlatego podawać należy im tylko i wyłącznie rośliny. To nie jest prawda, że patyczakom jest wszystko jedno, co będą jadły. Nie wystarczy rzucić po prostu im czegokolwiek zielonego i liczyć, że patyczaki będą mogły dożyć do ostatnich swoich dni. Warto rośliny selekcjonować starannie, a przy tym upewnić się, że pozyskane są one ze źródeł ekologicznych oraz całkowicie wolne od zanieczyszczeń.

W związku z tym trzeba zawsze umyć dokładnie wszystkie rośliny, zanim one trafią do terrarium z naszymi kochanymi patyczakami. Pomimo, że patyczaki są niepozornymi zwierzakami, to musimy wiedzieć w jaki sposób z nimi postępować. Pamiętajmy, że są to żywe zwierzaki. W związku z tym nie jest to jakaś zabawka. Nie warto dzieciom kupować patyczaków jako zabawek. Dopiero należy kupić takie zwierzę, gdy dziecko jest nauczone już obowiązków wobec zwierząt. Jest to niezmiernie ważne.

Dodaj komentarz