Perfumy z Omanu – poczuj magię orientalnych zapachów

Jeśli typowe i klasyczne nuty zapachowe znasz już od podszewki, szukasz czegoś oryginalnego i wyjątkowego zarówno pod względem aromatów, jak i opakowania, postaw na perfumy z Omanu. Poznaj magię orientalnych i przyprawowych nut zamkniętych w niezwykle eleganckich, charakterystycznych i nierzadko ociekających luksusem opakowaniach. W perfumerii Zapachniści znajdziesz najbardziej znane kompozycje wprost z Omanu.

Perfumy z Omanu – czym się charakteryzują?

Do jednych z najbardziej luksusowych aromatów na świecie należą perfumy z Omanu. Są to połączenia esencji i składników, które przenoszą w świat wyjątkowej kultury, aromatycznych przypraw oraz urzekających i egzotycznych nut.

Omańskie perfumy wyróżniają się wyjątkową trwałością. Nie brakuje im również pożądanej wydajności. Co najważniejsze jednak, w cudowny sposób wprowadzają nas w świat charakterystycznych kultur, które są podszyte bajecznymi aromatami.

Oman – perfumy Amouage

Arabowie mają ogromny wkład w sztukę perfumeryjną. To właśnie z Bliskiego Wschodu pochodziły pachnidła, unikalne olejki czy dziś niezwykle doceniane składniki perfum, takie jak ambra. Arabski lekarz i chemik Avicenna, którego pierwszym produktem była woda różana, odkrył metodę pozyskiwania olejków z kwiatów za pomocą destylacji. Sayyid Hamad bin Hamoud al bu Said, dzięki któremu w 1983 roku narodził się zakład perfumeryjny Amouage, chciał bazować na tej tradycji.

Szejk przy współpracy z legendarnym perfumiarzem francuskim – Guy Robertem, stworzył Amouage Gold. Perfumy, w których znalazło się ponad 120 esencji pochodzących z całego świata. Dziś jest to niezwykle luksusowa, a zarazem bardzo pożądana marka. W jej składzie bowiem dostępne są naturalne i tradycyjne składniki, kojarzone z Bliskim Wschodem. To w Amouage znalazło się tzw. srebrne kadzidło.

Perfumy niszowe – znajdź niepowtarzalny zapach

Perfumy niszowe, wśród których zagościły orientalne kompozycje z Omanu, to propozycja dla najbardziej wymagających. Jeśli szukasz magii zaklętej w aromatycznych esencjach, historii i kultury, która wodzi za nos niepowtarzalnymi zapachami przypraw czy naturalnych składników, postaw na perfumy z Omanu.

Możesz liczyć na unikalne połączenia. Nie te, które znajdujesz na półkach popularnych drogerii, mainstreamowe i powszechnie dostępne, lecz te niezwykłe w każdym calu. Powstające przy udziale najlepszych perfumiarzy oraz zachwycające flakonami, które potrafią przypominać małe dzieła sztuki.

Perfumy premium – propozycja, wobec której nie przejdziesz obojętnie!

Wypróbuj nowych, zupełnie Ci dotąd nieznanych połączeń przyprawowych, orientalnych i aromatycznych nut, które przenoszą do innego świata. W kategorii perfum premium znajdziesz te, które są kwintesencją kunsztu tworzenia, finezyjnych połączeń, cennych składników oraz wyjątkowo kształtnych i oryginalnych flakonów.

Tagged