Calzedonia legginsy – jak dobrać ich rozmiar?

Calzedonia legginsy to takie ubranie, które nosimy bardzo chętnie. Ich elastyczność, jak i także możliwość dopasowania do ciała sprawia, że nie tylko są wygodne, ale także podkreślają świetnie atuty naszej figury. Chociaż wydawać się może, że rozmiar tutaj nie ma znaczenia, to wcale tak nie jest. W przypadku wyboru legginsów ich rozmiar ma ogromne znacznie. Źle dopasowane legginsy mogą się nawet z naszego ciała zsunąć.

Jak wybrać rozmiar?

Wybierając Calzedonia legginsy przede wszystkim należy sprawdzić, czy się one dopasowują do naszego ciała oraz czy oby na pewno są wygodne. Nie mogą one być za ciasne czy też za luźne. Nie wystarczy jedynie ich przemierzenie na dosłownie kilka sekund oraz zobaczenie, czy pasują mniej więcej. W takich legginsach powinniśmy zrobić przysiad czy też najlepiej wykrok. Dosłownie chwila takich czynności pomoże nam się upewnić, czy legginsy dla nas są faktycznie drugą skórą oraz możemy czuć się w nich w pełni swobodnie. Jeśli legginsy nam są za małe, to na pewno będą prześwitywały. Jest to dobry wyznacznik, aby się zorientować, że musimy sięgnąć po legginsy w rozmiarze większym.

Na jaki materiał postawić?

Legginsy powinny być przede wszystkim wykonane z poliestru. W składzie znaleźć się może także tak zwany elastan. Sprawia on, że są one elastyczne oraz także rozciągliwe. Poliester jest oczywiście sztucznym tworzywem, ale w przypadku legginsów sprawdzającym się idealnie. Przede wszystkim schnie niezwykle szybko i dzięki elastyczności swojej, nie ociera skóry powodując podrażnienia nieprzyjemne. Wybierając legginsy poza materiałem, warto także zwrócić uwagę na szwy. Mają one spory wpływ na sam komfort noszenia tejże części garderoby. Jeśli są za grube, to możemy zauważyć, że się lekko rozchodzą. Najlepiej z takiej pary po prostu zrezygnować.

Szwy grube dosyć mocno są odczuwalne podczas ćwiczeń. Potrafią nas obcierać oraz w przypadku ćwiczeń, w których pracuje nasze całe ciało, mogą nawet uniemożliwić nam wykonanie następnej serii. Szew się bowiem wbija, a do tego powoduje podrażnienia. Czasami naskórek się ściera w wyniku ich działania i to nawet do samej krwi.

A jak należy dobrać długość idealną legginsów? Wybór długości legginsów to kwestia jak najbardziej indywidualna. Wiele osób woli dłuższe legginsy, ponieważ one są bardziej uniwersalne. Dobrze się sprawdzają w dni cieplejsze, ponieważ są one przewiewne i przepuszczają powietrze. Zimą pomimo wszystko są wersją cieplejszą stroju. Dużą popularnością także się cieszą legginsy 3/4.