Calzedonia skarpetki – jak je wybrać?

Mogłoby się wydawać, że są to tylko Calzedonia skarpetki, ale jednak ich wybór jest naprawdę spory. Przyjrzyjmy się nieco bliżej temu tematowi.

Wybór materiału

Bez względu czy wybieramy Calzedonia skarpetki damskie czy też jakieś skarpetki męskie, zwrócić musimy szczególną uwagę na sam materiał wykonania. Tak naprawdę to od nich zależy, czy właściciel się będzie czuł komfortowo podczas dnia spędzonego w domu na kanapie, jak i także biegając po mieście oraz załatwiając przeróżne sprawy.

Jakie są najpopularniejsze materiały? Na pewno najbardziej popularnymi skarpetkami są skarpetki bawełniane. Koniecznie powinny one zawierać domieszki syntetycznych włókien, ponieważ bawełna sama w sobie odprowadza wolno wodę i nie jest kompletnie elastyczna. Damskie skarpetki wykonane w bawełny wybierane są najczęściej i dlatego właśnie są dostępne w ilości wzorów wręcz niezliczonych.

Kolejny rodzaj skarpetek to skarpetki bambusowe. Są one nieco droższe od skarpetek bawełnianych. Są to skarpetki doskonałe dla kobiet, które cierpią na alergie oraz także na uczulenia na skórze. Sprawdzają się także u osób z grzybicą nawracającą czy też z potliwością stóp. Samo włókno bambusa jest antyzapachowe oraz antyalergiczne. Dzięki temu podnosi znacznie sam komfort noszenia bielizny.

Na rynku znajdziemy także wełniane skarpetki. Jest to strzał w dziesiątkę, gdy nam marzną stopy. Są kupowane najchętniej oczywiście jesienią oraz zimą, a także z myślą o zabezpieczeniu nóg podczas snu oraz w górach.

Ostatnim rodzajem skarpetek są skarpetki jedwabne, syntetyczne, lniane, kaszmirowe oraz inne. Jednak są one znacznie droższe od tych, które omówione były powyżej.

Długość oraz grubość

Długie skarpetki, podkolanówki, stopki, zakolanówki, pończochy czy też niestandardowe długości – świat skarpetowy bogaty jest w warianty. Wybierając damskie skarpetki, zastanówmy się, podczas których okazji zostać mają wykorzystane. W góry oraz na wycieczkę oczywiście najlepszym wyborem będą długie skarpety tradycyjne za kostkę, a nawet i do samej połowy łydki. Latem się sprawdzą bardzo przewiewne damskie stopki, zimą z kolei podkolanówki oraz zakolanówki.

Skarpetki ciepłe na zimę oraz na jesień mają ciepłą oraz bardzo miękką wkładkę. Dzięki niej stopa jest otulona barankiem. Oczywiście w ofercie skarpetki z grubością klasyczną również znajdziemy.

Gdy zamawiamy damskie skarpety, zwróćmy uwagę na wykończenie, a więc rodzaj szwu (na przykład bezszwowe, płaskie), wstawki (na przykład stabilizujące, termoregulacyjne), dodatki (pomponiki, kokardki, antypoślizgowe podeszwy, wstążeczki).