Lasery kosmetyczne – w walce o piękną skórę

Lasery kosmetyczne to aparatura, która okazuje się niezwykle skuteczna w walce o piękną skórę. Są to urządzenia różnego rodzaju, przeznaczone do przeprowadzania zabiegów o wysokiej skuteczności, zapewniających określony efekt – na przykład gładką skórę. Jakiego typu jest to sprzęt i z jakimi problemami skóry sobie radzi?

Lasery kosmetyczne do zwalczania blizn, trądziku i usuwania makijażu permanentnego oraz tatuaży

Wśród urządzeń takich, jak lasery kosmetyczne, należałoby wyróżnić laser Q-Switch, którego zakres zastosowania może naprawdę zaskoczyć.

Laser kosmetyczny Q-Switch jest nowoczesnym urządzeniem wykorzystywanym szeroko w medycynie estetycznej. W podstawowym zakresie aparatura ta przeznaczona jest do skutecznego usuwania wszelkiego rodzaju trwałych „ozdób” skóry takich jak tatuaże. Nie każdy chce nosić na swojej skórze nieudane rysunki czy też niemodne już wzory. Laser Q-Switch pozwala usunąć permanentne tatuaże wykonane kolorowymi i czarnymi tuszami, działając za pomocą krótkich impulsów światła laserowego. Sprawdza się tym samym również przy niwelowaniu pigmentu z makijażu permanentnego twarzy.

To jednak nie wszystkie możliwości tego urządzenia. Z dobrodziejstw lasera kosmetycznego Q-Switch korzysta się także w przypadku wykonywania zabiegów kosmetologicznych takich jak peeling węglowy. Pacjenci doceniają także możliwość przeprowadzenia terapii pozwalającej usunąć różnego typu niedoskonałości skóry, w tym:

  • przebarwienia (na przykład posłoneczne),
  • blizny (w tym po trądziku czy po zabiegach operacyjnych),
  • piegi,
  • znamiona. 

Laser może również wspomóc walkę z grzybicą.

Impulsy emitowane przez urządzenie Q-Switch są całkowicie bezpieczne dla skóry, nie wywołują oparzeń.

Lasery kosmetyczne używane do epilacji

Innym rodzajem laserów kosmetycznych są urządzenia przeznaczone do epilacji, takie jak lasery SHR. Aparatura tego rodzaju, dzięki dopasowywaniu długości wiązki laserowej, jest w stanie skutecznie usuwać owłosienie z każdego obszaru ciała. Metodę tę można wykorzystywać w przypadku karnacji każdego typu.

W urządzeniu SHR stosowana jest trójwiązkowa impulsacja, która wywołuje proces selektywnego rozkładu fototermicznego. Oznacza to, że emitowana wiązka jest pochłaniana przez melaninę w skórze, gdzie dochodzi do wykształcenia energii cieplnej. Ta z kolei prowadzi do niszczenia komórek zarodkowych włosa i jego eliminowania.

Efekt? Idealnie gładka skóra na długi czas, przy właściwie całkowicie bezbolesnej procedurze (dzięki „zamrożonej głowicy”). Laser kosmetyczny SHR może do tego pracować w dwóch trybach – manualnym oraz sekwencyjnym, co dodatkowo ułatwia przeprowadzanie zabiegu w sposób wyjątkowo skuteczny i wygodny. Poddawanie się zabiegom epilacji z użyciem lasera SHR to doskonała alternatywa dla innych metod depilacji, takich jak woskowanie czy stosowanie depilatora, które pozostają wyjątkowo bolesne i nie aż tak skuteczne.

Tagged