Markowe ubrania dla dzieci – dlaczego warto dopłacić?

Rodzice mają sporo wydatków, dlatego nic dziwnego, że kupując ubrania, artykuły dziecięce, szkolne, zabawki, tekstylia i wiele innych, porównują ceny. Niektórzy wybierają rzeczy, które w tym zestawieniu wypadają najtaniej, ale czy ta taktyka zawsze się sprawdzi? Okazuje się, że w przypadku ubrań niekoniecznie. Tańsza odzież bywa uszyta niestarannie, ze słabych gatunkowo tkanin, szybko się rozciąga lub przeciera. Co innego, gdy w grę wchodzą ubrania markowe.

Wydatki na ubrania

Wiele osób deklaruje, że kupowanie ubrań dla dzieci to jedno z największych obciążeń w ich domowym budżecie. Nic dziwnego, ponieważ maluchy rosną bardzo szybko – nogawki spodni stają się za krótkie, a głowa nie przechodzi przez otwór w bluzie. Nim się obejrzysz, przychodzi kolejna pora roku, którą trzeba powitać odzieżowymi zakupami. Rzadko kiedy udaje się, aby kurtka 4-latka pasowała na niego równie dobrze rok później. Nie mówiąc o butach, które należy wymieniać nawet raz na pół roku, zaopatrując się od razu w kilka par. Na zimę – śniegowce i botki, wiosną i latem – kalosze, sneakersy, tenisówki, sandały.
Lista odzieżowych zakupów dla dzieci jest bardzo długa, więc niektórzy myślą, że zaoszczędzą, wybierając najtańsze ubrania ze sklepów sieciówkowych. Ale czy na pewno? Klienci, którzy zdecydowali się na przetestowanie innej opcji i zamiast tańszych odpowiedników kupili ubrania oryginalne dla dzieci szybko przekonali się, ile korzyści z tego wynikło. Przede wszystkim:

  • ubrania nie traciły fasonu ani kolorów nawet po wielu praniach i suszeniach;z ubrań można było łatwo usunąć różnego rodzaju zabrudzenia;
  • ubrania uszyte z miękkich materiałów, głównie bawełny były wygodne, ciepłe, dające swobodę ruchów;
  • ubrania z poliestrem w składzie świetnie sprawdzały się do podejmowania aktywności fizycznych na zewnątrz i były bardzo wytrzymałe;
  • ubrania miały klasyczny design i uniwersalną kolorystykę, co czyniło je niezastąpionymi elementami w każdej młodzieżowej szafie.

Co z tego wynika? Przede wszystkim to, że markowym ciuchom dla dzieci znacznie łatwiej dać drugie życie, zostawiając je dla młodszego rodzeństwa lub sprzedając na portalach aukcyjnych.

Lista zalet wynikających z kupowania markowych ubrań dla najmłodszych jest długa. A gdy dziecko jest nieco starsze, na pewno ucieszy się z tego, że ma oryginalną odzież – w nastoletnim wieku bardzo zwraca się uwagę na logo.

Kupowanie markowych ubrań online

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się zakupy online, szczególnie jeśli chodzi o kupowanie markowych ubrań. Dlaczego? Ponieważ w wielu miastach nie ma stacjonarnych sklepów znanych projektantów, a nawet jeśli są to zazwyczaj mają ograniczony asortyment i wysokie ceny.

Zupełnie inaczej wygląda kwestia kupowania w takich miejscach jak Guapo-Guapa.pl. Zaletą jest przede wszystkim oszczędność czasu, a także możliwość zapoznania się z dużą ilością produktów – gotowych zestawów, jak również pojedynczych elementów garderoby, z których dopiero można stworzyć idealną całość na każdą okazję. Ponadto masz pewność, że to, co kupujesz, jest faktycznie oryginalne i opatrzone metką. Kupowanie w popularnych serwisach internetowych czy przez social media wiąże się z ryzykiem nabycia podróbek z Chin.

Tagged