Sofa do salonu – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Centralnym punktem wielu salonów jest sofa, na której domownicy często spędzają sporo czasu. Z tego powodu wybór tego mebla zdecydowanie nie powinien być dziełem przypadku. Znalezienie idealnego modelu nie musi jednak być trudne. Wystarczy wiedzieć, jakie cechy są istotne w przypadku kanapy do salonu. Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas poszukiwań idealnej sofy w sklepie meblowym.

Funkcjonalność

W dzisiejszych czasach funkcjonalność jest jedną z najbardziej pożądanych cech nie tylko w świecie mebli. Sofy ze strony https://dkwadrat.pl/pl/menu/meble/sofy/rodzaj/sofy-rozkladane-1812.html z pewnością spełniają cechy funkcjonalnego mebla. Przede wszystkim doskonale sprawdzają się jako miejsce wypoczynku, pracy czy też nawet spożywania posiłku. Idealna kanapa powinna być również ergonomiczna, czyli dostosowana pod względem budowy do potrzeb domowników.

Dodatkowo funkcjonalna sofa powinna pasować do rozmiarów pomieszczenia i układu innych mebli. Oznacza to, że nie może w żaden sposób przeszkadzać w swobodnym korzystaniu z salonu, czyli np. utrudniać otwarcie drzwi balkonowych. Powinna też być wykonana z materiałów łatwych w czyszczeniu i konserwacji. Mile widziane są ponadto dodatkowe udogodnienia np. funkcja spania bądź pojemnik na pościel.

Wygoda

Sofy z założenia są meblami wypoczynkowymi, czyli powinny zapewniać wysoki poziom komfortu. I to właśnie na tę kwestię na pewno należy zwrócić uwagę podczas zakupów. W przypadku sklepów stacjonarnych przeważnie można przetestować wybrany model. Z kolei podczas zakupów online w sklepie DKwadrat.pl pomocne mogą okazać się opinie klientów o produktach i opisy mebli.

Dla zapewnienia sobie wygody warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Wymiary siedzisk sofy powinny sprawiać, że siedząca na nich osoba będzie miała wystarczającą ilość przestrzeni. Ponadto należy uwzględnić liczbę domowników, a także ich wzrost i wagę. Niesamowicie ważny jest też materiał obicia, który powinien być przyjemny w dotyku. Dodatkowo miękkość siedzisk powinna być dopasowana do preferencji domowników. Istotna może być również miękkość oparć i podłokietników.

Design

Salon jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, dlatego podczas poszukiwań sofy z pewnością warto zwrócić uwagę na wygląd mebla. Kanapa powinna pasować do pozostałych elementów wyposażenia i ogólnego wystroju wnętrza pod względem stylu Przykładowo elegancki welurowy model z pikowanym materiałem świetnie będzie wyglądać w salonie glamour, ale już niekoniecznie sprawdzi się w połączeniu z industrialną aranżacją.

Niesamowicie istotna jest również kolorystyka. W przypadku stonowanego wystroju salonu można postawić na sofę w wyrazistym odcieniu. Z kolei model w spokojniejszych kolorach może okazać się idealnym uzupełnieniem salonu ze ścianami, podłogami czy też innymi elementami w mocnych barwach. Warto też pomyśleć o spójności tonacji – chłodne kolory ścian mogą nie stworzyć zgranego duetu z obiciem w ciepłym odcieniu.

Tagged