Tanie pomysły na dobry biznes

wlasna-kawiarnia

Własna firma to marzenie wielu ambitnych osób. Bycie swoim własnym szefem wiąże się z przywilejami, ale też odpowiedzialnością. Sprawdźmy, jak założyć swój własnym biznes tanim kosztem – jak wejść do świata biznesu z niskim progiem finansowym wejścia.

Firma sprzątająca

Aby założyć firmę sprzątającą, nie trzeba większych kwalifikacji. Osoby prywatne z chęcią zakładają jednoosobową działalność gospodarczą i w ten sposób świadczą swoje usługi. Jednakże firma sprzątająca może też być prowadzona w formie spółki. W przypadku jednoosobowej działalności to my zajmujemy się naszymi własnymi składkami emerytalnymi i zdrowotnymi, lecz kiedy zatrudniamy pracowników, musimy zatroszczyć się o kwestie związane z ZUS, zapewnić personelowi bezpieczeństwo, godziwe wynagrodzenie oraz dostęp do środków i narzędzi, jak i odzieży roboczej. Aby zdobyć klientów, warto pomyśleć o reklamie w mediach społecznościowych oraz reklamie tradycyjnej, a więc o ogłoszeniach na klatkach schodowych czy na słupach przeznaczonych na plakaty i ogłoszenia).

copywriting

Copywriting

Inną możliwością jest pisanie artykułów jako copywriter. Opisy na stronę, poradniki, artykuły sponsorowane – możliwości jest wiele. Aktualnie wiele osób decyduje się na tego typu pracę. Czasami zaczyna się od działalności jednoosobowej, a następnie przekształca ją w większy biznes. Z pewnością dużym atutem takiej pracy jest nisko koszt wejścia. W zasadzie wystarczy jedynie komputer i już możemy zaczynać. Choć konkurencja na tym rynku jest całkiem spora, to jednak w dalszym ciągu w mediach społecznościowych możemy natknąć się na osoby, które potrzebują wysokiej jakości artykułów. Co prawda rozwój AI sprawił, że niektórzy stawiają na generowane treści, oszczędzając tym samym na copywriterach, jednak niektóre firmy wolą otrzymywać teksty pisane przez człowieka. Z tego powodu nawet w dzisiejszych czasach założenie biznesu opartego o tworzenie artykułów może mieć sporo sensu.

Tworzenie stron internetowych

Rynek e-commerce nieustannie się rozwija. Z tego powodu rośnie też zapotrzebowanie na tworzenie stron internetowych. Jeśli mamy umiejętności programistyczne, a do tego cechuje nas duże poczucie estetyki, to taki biznes może być czymś dla nas. Oczywiście możemy również zdecydować się na zatrudnienie osób o odpowiednich kompetencjach, podczas gdy my skupimy się na rozwijaniu firmy. Jest to branża, w której można wspomagać się AI. Oznacza to, że możemy ułatwić sobie prowadzenie niektórych działań, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na rozwijanie innych sektorów naszej działalności.

Własna kawiarnia

W małych miejscowościach często brakuje lokali, w których można byłoby wspólnie spędzić czas. Z tego powodu otwarcie klimatycznej kawiarni może być pomysłem, który okaże się wyjątkowo udany. Początkowo możemy prowadzić nasz biznes samodzielnie, a z biegiem czasu pokusić się o zatrudnienie osób do pomocy. Dodatkowo można zastanowić się nad dodatkowym wyróżnieniem naszego lokalu. Aktualnie w modzie są kocie kawiarnie bądź też miejsca, gdzie można pograć w planszówki i napić się czegoś gorącego.

Artykuł sponsorowany

Tagged