Fryzura bombka – charakterystyka, inspiracje i pomysły

Wszystkie panie niezwykle chętnie eksperymentują z różnymi kolorami włosów, a także z różnymi fryzurami. Tak naprawdę, to w myśl metody prób i błędów, poszukują one fryzury, która będzie idealnie pasować do kształtu ich twarzy, a także do ich osobowości. Jedną z kultowych już fryzur jest popularna fryzura bombka. Jest ona niezwykle charakterystyczna i z pewnością trudno pomylić ją z innymi rodzajami cięcia. Niemniej jednak, pomimo tego, że ten sposób na wymodelowanie włosów, powraca co roku jako jeden z najgorętszych trendów, nie jest on przeznaczony dla każdego. Tak więc, jaka jest charakterystyka fryzury bombka i komu będzie ona pasowała? Zapraszamy do lektury naszego poradnika, który powstał we współpracy z Martą Rzepecką – redaktor naczelną portalu pazybezskazy.pl.

Fryzura bombka- cechy charakterystyczne

Wspomniane już zostało, że charakterystyka fryzury bombka jest niezwykle specyficzna, a co za tym idzie nie da się pomylić tego cięcia z żadnym innym. Jest to również niezwykle oryginalny sposób na wymodelowanie włosów. Najważniejszą cechą charakterystyczną jest przede wszystkim nieregularne i niesymetryczne cięcie. Co to oznacza w praktyce? Otóż włosy, które znajdują się z przodu, muszą być odpowiednio dłuższe, względem tych, które ulokowane są w tylnej części głowy. Nie da się ukryć, że fryzura bombka dzięki takiemu cięciu prezentuje się niezwykle modnie, a co najważniejsze również elegancko. Świetnie więc ona będzie się prezentować podczas oficjalnych uroczystości, a także spotkań biznesowych. Niemniej jednak warto wspomnieć o tym, że cechą charakterystyczną fryzury bombki jest również to, że można spotkać ja w trzech wersjach. Można wymienić:
  • fryzurę bombkę prosta
  • fryzurę bombkę lekko wystrzępioną
  • fryzurę bombkę układającą się warstwowo
Co więcej, dzięki wykorzystaniu asymetrycznego cięcia, fryzura ta optycznie nadaje włosom objętości i sprawia, że wyglądają one na gęstsze (więcej inspiracji na: https://beautydelights.pl/kategoria/uroda/).

Fryzura bombka- długa czy krótka?

Jeśli mówimy o fryzurze bombce i cechach charakterystycznych, to warto również wspomnieć o tym, że można zdecydować się na nią zarówno w wersji krótkiej jak i długiej. Krótka bombka szczególnie sprawdzi się w przypadku pań, które chcą odmienić swoje włosy i nadać im nieco zadziornego charakteru. Będzie się ona świetnie komponowała zarówno z luźniejszymi stylizacjami, jak i tymi bardziej oficjalnymi. Co więcej, krótka fryzura bombka ma również niesamowity wpływ na zwiększenie proporcjonalności sylwetki. Jeśli zaś mowa o długiej fryzurze bombce, świetnie sprawdzi się ona w przypadku pań, które są wysokie i mają długą szyje. Dzięki temu, takie cięcie może zabrać im optycznie kilka centymetrów. Długa bombka również świetnie sprawdzi się w przypadku wielkich wyjść i specjalnych okazji, jest to bowiem fryzura nieco bardziej oficjalna od jej krótkiej wersji.

Dla kogo jest fryzura bombka?

Wspomniane już zostało, że mimo tego iż panie uwielbiają eksperymentować ze swoimi włosami, to nie we wszystkich rodzajach cięć, zawsze będą się one zachwycająco prezentować. Tak więc, zanim kobiety zdecydują się na drastyczne skrócenie swoich kosmyków, warto zastanowić się, komu konkretnie będzie taka fryzura pasowała. Tak więc dla kogo jest fryzura bombka? Otóż z pewnością jest ona dla pań, które chcą diametralnie odmienić swój codzienny wygląd. Niemniej jednak ze względu na asymetrię cięcia, najlepiej będzie ona pasowała paniom, które mają naturalnie proste włosy. Oczywiście kobiety z kosmykami lekko kręconymi lub falowanymi, również mogą się zdecydować na fryzurę bombkę, jednak będzie się to wiązać z koniecznością wykorzystywania prostownicy i modelowania włosów, co będzie dla nich nie tylko niekorzystne, ale również dość uciążliwe i niezwykle czasochłonne. Mimo ze fryzura bombka zgodnie uznawana jest z jedną z najbardziej uniwersalnych, to jednak odradza się tego typu cięcie w przypadku pań, które mają szczupłą i małą twarz. Fryzura bombka świetnie za to będzie pasować tym kobietom, które mają twarz w kształcie okręgu, kwadratu lub twarz pociągłą. Wówczas fryzura bombka będzie mogła doskonale wysmuklić kształt twarzy, a jednocześnie podkreślić jej rysy. Warto także pamiętać, że będzie to idealne rozwiązanie dla pań z cienkimi i rzadkimi włosami, gdyż ten sposób cięcia optycznie doda włosom objętości.
Tagged