Jak dobrze wybrać komplet obiadowy? Mnóstwo wskazówek

Obecnie na rynku znajdziesz mnóstwo różnych kompletów naczyń, dlatego twoja zastawa obiadowa nie musi być dłużej nudna! Czy kojarzy ci się ona wyłącznie z białymi, okrągłymi naczyniami? Już dziś możesz przełamać tę rutynę i wybrać oryginalny, trwały, a przy tym estetyczny zestaw talerzy. Jak dobrze dopasować go do swoich potrzeb, aby być z niego w pełni zadowolonym? Sprawdź nasze cenne wskazówki dedykowane temu tematowi!

Czym jest komplet obiadowy? Czy można użyć go także do śniadań i kolacji?

Zastawa stołowa to komplet naczyń, których używa się regularnie do spożywania codziennych posiłków w gronie najbliższych. Wiele zależy od tego, jakie potrawy spożywasz najczęściej, ponieważ skład kompletów może się od siebie różnić. Innych talerzy używa się do podania kanapek, a innych do jedzenia zup. Chociaż nazwa komplety talerzy obiadowych sugeruje, że podaje się je wyłącznie do obiadu, jest to mylne skojarzenie. Składają się one zazwyczaj z głębokiego talerza do zup, dużego talerza do dania głównego i małego talerza deserowego.  

Jeżeli już nabędziesz taki komplet obiadowy, nie wahaj się, śmiało używaj go w swoim domu również do podawania śniadań czy kolacji! Taki uniwersalny serwis talerzy umożliwi ci zaoszczędzenie sporo miejsca w kuchni. Pamiętaj, że mniejsza liczba przedmiotów kuchennych znacznie ułatwi ci organizację przestrzeni w tym miejscu do gotowania. To także doskonała metoda na ograniczenie wydatków z twojego domowego budżetu. Dzięki temu masz możliwość przeznaczenia pieniędzy na inne, równie istotne akcesoria czy przybory kuchenne.  

Jaki serwis obiadowy będzie najlepszy do twojego wyposażenia kuchni?

Obecnie na rynku można znaleźć mnóstwo różnych, ciekawych i odpornych na uszkodzenia kompletów talerzy obiadowych. Jeżeli chcesz znaleźć najlepszy do swojego wyposażenia kuchni serwis talerzy, powinieneś przede wszystkim dopasować go swoich preferencji czy potrzeb. Wiele zależy również od twojego gustu. Kwadratowe, okrągłe, a może inne, niestandardowe talerze? Czy już wiesz, który ich kształt podoba ci się najbardziej?

Podpowiemy ci, że warto dopasować komplet talerzy obiadowych do wystroju wnętrza swojego mieszkania. Jeżeli przeważa w nim klasyka i minimalizm, zdecyduj się na proste, czarne albo białe talerze. Możesz wybrać dowolny kształt tych naczyń, jednak pamiętaj, aby wyróżniały się prostotą. Tylko wtedy będą doskonale uzupełniać przestrzeń w miejscu, w którym najczęściej spożywasz posiłki.

Białe komplety talerzy obiadowych albo takie, które mają klasyczne kolory to doskonała opcja dla osób lubiących mieć kolorowe obrusy na stołach. Jeżeli zdarza ci się często je zmieniać, a nawet dopasowywać do różnych okazji, zainwestuj w minimalistyczny serwis obiadowy. To da ci gwarancję, że będzie on zawsze pasował do twojego obrusu bez względu na to, jak wiele wzorów i kolorów będzie on zawierał. 

Czy prawidłowe ustawienie serwisu talerzy ma znaczenie?

Jeżeli zastanawiasz się, czy prawidłowe ustawienie serwisu talerzy jest istotne, podpowiemy ci, że dzięki temu twój posiłek będzie o wiele lepiej się prezentował, a co za tym idzie, smakował. Kolacja czy obiad nabiorą uroczystego wymiaru i mogą wprawić cię w znacznie lepsze samopoczucie. 

Dlatego najpierw połóż talerz obiadowy, a następnie umieść na nim talerz głęboki. Po zjedzeniu zupy, a później drugiego dania, zabierz oba talerze i postaw wyłącznie ten dedykowany deserom. Sztućce natomiast ułóż w kolejności ich użycia. Po prawej stronie powinny znajdować się łyżki i noże, a po lewej wyłącznie widelce.

Powodzenia na zakupach! Wierzymy, że łatwo znajdziesz swój wymarzony komplet talerzy obiadowych!