Kiedy warto zdecydować się na korektę powiek?

Skóra wokół oczu wraz z wiekiem traci swoją jędrność. Powieki górne przestają być elastyczne, w takich sytuacjach warto rozważyć korektę powiek górnych. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, na czym polega blefaroplastyka i jakie są wskazania do wykonania tego typu zabiegu. Jeśli jesteście ciekawi, to czytajcie dalej!

Na czym polega korekta powiek?

Blefaroplastyka, czyli korekta powiek to zabieg estetyczny, który wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. W trakcie zabiegu lekarz medycyny estetycznej wykonuje nacięcia na powiece, w miejscu jej załamania, a następnie usuwa nadmiar zwiotczałej skóry. Korekta powiek poprawia wygląd twarzy, dlatego też wiele osób decyduje się na tego typu zabieg. Efektem jest bardziej jędrna i napięta skóra wokół oczu, co sprawia, że twarz wygląda młodziej.

Dla kogo jest korekta powiek?

Z zabiegu korekty powiek górnych, jak i dolnych korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nie jest to zabieg oferowany wyłącznie kobietom, mężczyźni, który również chcieliby poprawić wygląd swoich oczu, mogą zdecydować się na tego typu rozwiązanie. Zabieg ten pozwala nie tylko zniwelować wiszące powieki, ale redukuje także woki pod oczami. Na blefaroplastykę decydują się osoby starsze, których skóra straciła jędrność wraz z wiekiem, ale też osoby młodsze, które borykają się z nadmiarem skóry wokół oczu.

Zabieg plastyki powiek warto rozważyć, kiedy skóra przestaje być jędrna i zwiotczała, czyli wtedy, kiedy na naszej twarzy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Blefaroplastyka to nie tylko zabieg estetyczny, ale też zdrowotny, wykonuje się go także wtedy, kiedy opadające powieki zawężają pole widzenia. W ekstremalnych przypadkach opadające powieki mogą nawet sprawiać dyskomfort przy noszeniu okularów.

Opadające powieki mogą być spowodowane starzeniem się skóry, ale nie tylko, to także problem genetyczny. Z kolei nabrzmiałe powieki dolne, które z wiekiem również wiotczeją, stają się wypukłe na skutek przepuklin tłuszczowych. Opuchnięte, odznaczające się worki pod oczami spowodowane są nadmiarem tkanki tłuszczowej, która potrafi blokować limfę, w takich sytuacjach również warto rozważyć plastykę powiek.

Kiedy najlepiej zrobić korektę powiek?

Zabieg medycyny estetycznej warto dobrze rozplanować w czasie. Mimo że plastyka powiek nie jest inwazyjnym zabiegiem, to warto wiedzieć, kiedy najlepiej go wykonać, by zminimalizować czas rekonwalescencji. Warto dokładnie przemyśleć, czy warto robić korektę powiek latem, ponieważ po zabiegu lepiej unikać kąpieli w publicznych basenach, w zbiornikach wodnych czy przebywania w saunie. Z kolei mroźna zima może podrażnić skórę wokół oczu, co może wydłużyć czas gojenia się ran na powiekach. 

Zabieg korekty powiek pozwala zredukować woki pod oczami oraz rozwiązuje problem nadmiernej skóry na powiekach, osoby, które borykają się z tego typu problemami, mogą rozważać tego typu zabieg w klinice medycyny estetycznej. Przed przystąpieniem do zabiegu warto się jednak do niego przygotować, dowiedzieć się, jakie są wskazania do zabiegu plastyki powiek, czy ile trwa rekonwalescencja.

Tagged