Jakie wybrać ręczniki hotelowe

Komplet ręczników

Większość hoteli, pensjonatów czy domów wypoczynkowych zapewnia swoich gościom ręczniki w łazienkach. To jeden z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia pokojów hotelowych, dlatego śmiało można z niego zrezygnować, podczas pakowania się na urlop lub wyjazd służbowy. Zazwyczaj są w kolorze białym, jednak różnią się nieco one od klasycznego ręcznika, który każdy z nas ma w domu. Zatem na co zwrócić uwagę wybierając ręczniki hotelowe? Sprawdź w poniższym artykule!

Ręczniki hotelowe, czyli jakie?

Ręczniki hotelowe to bardzo istotne wyposażenie łazienki w każdym obiekcie noclegowym. Zwracają szczególną uwagę gości, dlatego ważne jest, aby były one jak najwyższej jakości, czyste, pozbawione jakichkolwiek śladów użytkowania, czyli plam i innych defektów. Idealny ręcznik hotelowy powinien być puszysty, miękki w dotyku zapewniający wysoki komfort użytkowania.

Co oznacza gramatura ręcznika hotelowego i dlaczego jest ważna?

Gramatura (gsm) to ciężar jednego metra materiału wyrażony w gramach. Im mniejsza wartość (ciężar), tym lżejszy, a tym samym cieńszy jest materiał.

Sprawdźmy, jaką gramaturę może mieć ręcznik:

Gramatura 300-400 g/m2 – ręczniki o tej gramaturze są lekkie i cienkie. Zaletą ręczników o niskiej gramaturze jest ich szybkość schnięcia. Są polecane do użytku domowego, gdyż częste pranie w wysokiej temperaturze może doprowadzić do zniszczenia tkaniny.

Gramatura 450-500 g/m2 – komplet ręczników o tej gramaturze charakteryzuje się miękkością, dobrą chłonnością i szybkim czasem schnięcia. Ręczniki o tej gramaturze możemy najczęściej spotkać w hotelowych łazienkach.

Gramatura 600 g/m2 – ręczniki hotelowe o tak wysokiej gramaturze to najwyższa jakość. Dostarczają gościom większy komfort użytkowania, ponieważ są bardziej puszyste, cieplejsze i bardziej chłonne. Przeznaczone są do hoteli najwyższej klasy.

Grube ręczniki hotelowe to większy komfortu użytkowania, natomiast ręczniki wykonane z tkaniny o niższych gramaturach pozwalają na obniżenie kosztów związanych z ich praniem. Duży wybór ręczników hotelowych o różnej gramaturze, pozwoli z łatwością dopasować je do standardu oferowanego w danym hotelu.

Kolorystyka ręczników hotelowych

Największą popularnością w pokojach hotelowych cieszą się ręczniki w kolorze białym lub kremowym. Dlaczego ręcznik hotelowy biały?

Otóż:

  • białe ręczniki pasują niemalże do każdego wnętrza,
  • można je prać w wysokich temperaturach bez obawy o ich kolor,
  • kolor biały kojarzy się ze sterylnością i czystością,

Ręczniki hotelowe białe są bardzo uniwersalne. Kojarzą się z estetyką i czystością, dlatego są najczęściej wybierane przez właścicieli hoteli.

Komplet ręczników białych

Rozmiary ręczników hotelowych

Ręczniki hotelowe dostępne są w różnych rozmiarach w zależności od ich przeznaczenia. Ręcznik do wycierania rąk występuje w dwóch rozmiarach –  mniejszym 50 x 90 cm oraz nieco większym 50 x 100 cm. Z kolei duże ręczniki kąpielowe można spotkać w rozmiarach 90 x 150 cm i 100 x 150 cm. Dodatkowo hotele o wyższym standardzie do dyspozycji gości pozostawiają ręcznik do twarzy o wymiarach około 30 x 30 cm.

Ile ręczników powinno być w łazience hotelowej?

Każdy pokój powinien być wyposażony w komplet ręczników. W zestawie muszą się znaleść ręcznik do rąk oraz ręcznik kąpielowy. Jeden zestaw przynależy do każdej zakwaterowanej osoby. Wszystkie ręczniki powinny występować w jednym kolorze i pochodzić z tej samej kolekcji.

Czy w każdym hotelu są ręczniki?

Tak. Hotele wszystkich kategorii muszą zapewnić swoim gościom ręcznik. W przypadku hotelu minimum 3 gwiazdkowego konieczne jest zapewnienie również ręcznika kąpielowego. Jeśli hotel w swojej ofercie posiada SPA, saunę lub basen powinien zagwarantować swoim gościom nie tylko dodatkowy ręcznik, ale również szlafrok.

Na co zwrócić uwagę kupując ręcznik hotelowy?

Wysoka gramatura to niezwykle istotny aspekt, o którym należy pamiętać, wybierając ręczniki do obiektów noclegowych. Ręczniki hotelowe muszą być wytrzymałe, które po wielokrotnym praniu nawet w wysokich temperaturach cechować się będą pierwotną jakością. Ręczniki hotelowe powinny być miękkie w dotyku i przytulne. Wykonane z wysokogatunkowej bawełny na pewno spełnią wymagania najbardziej wymagających klientów. Podczas zakupów warto również zwrócić uwagę na staranne wykończenie, równe brzegi i szwy i brak wystających nitek w ręcznikach hotelowych, które świadczą o jakości produktu.

Podsumowanie

Najlepszym wyborem w przypadku ręczników hotelowych będą ręczniki bawełniane o gramaturze powyżej 500 g/m2. Są puszyste, trwałe, chłonne i odporne na wielokrotne pranie. Ręczniki hotelowe białe to standardowy wybór w niemal wszystkich obiektach noclegowych.

Artykuł sponsorowany

Tagged