Kim jest Patrycja Szczepanowska? [wiek, kariera, Lokatorzy]

Patrycja Szczepanowska zyskała rozpoznawalność dzięki roli Poli w serialu Telewizji Polskiej „Lokatorzy”, który emitowany był w latach 2000-2005. Była ona pielęgniarką w klinice, w której pracowała Zuzia. Mówi się, że miała zadatki na wielką gwiazdę, ale zabrakło jej szczęścia, by nią zostać. Czym obecnie zajmuje się aktorka?

Kim jest Patrycja Szczepanowska?

Patrycja Szczepanowska urodziła się 19 września 1979 roku w Białymstoku. W 2002 roku ukończyła studia na wydziale aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie.

Współpracowała z Teatrem Polonia oraz Teatrem na Woli. Od 2010 roku gra na deskach Och-Teatru w Warszawie, a od 2014 roku bierze udział w produkcjach Teatru OTG w Katowicach. Szerokiej publiczności znana jest z głównych ról w serialach Lokatorzy, U fryzjera, Plebania. Występowała również w serialach Ojciec Mateusz, Ranczo oraz Barwy Szczęścia.

W 2013 roku pracowała jako dziennikarka serwisu informacyjnego TVP „Obiektyw”.

Praca reporterki i redaktora bardzo przypadła mi do gustu. Świetnie odnalazłam się w nowej roli. Sama znajduję tematy, które chcę realizować. Jeśli trzeba to jadę w miasto z kamerą, innym razem coś redaguję – opowiadała z entuzjazmem Szczepanowska.

W 2018 roku zadebiutowała jako dramaturg, reżyserka i producentka przy spektaklu Sklep z facetami Teatru OTG w Katowicach. W 2019 roku była Kierownikiem Produkcji przy dokumentalno-animowanym pełnometrażowym filmie Obrońcy Poczty w reż. Damiana Lu Wenty.

W 2020 roku została nominowana przez gazetę „Times Polska” do tytułu Osobowość Roku 2019 w kategorii KULTURA „za stworzenie scenariusza oraz wyreżyserowanie sztuki Sklep z facetami”” W 2020 roku została laureatką konkursu dla scenarzystów TVN DISCOVERY TALENTS edycji specjalnej „w czterech ścianach” za stworzony wraz z Damianem Lu Wentą miniserial „Kwarantanna Love”.