Komfortowe bluzy dziecięce – jaki model wybrać na jesień?

Bluzy charakteryzują się luźnym krojem i tym, że nie nosi się ich bezpośrednio na ciało. Są bardzo popularne w każdej grupie wiekowej, ale to dla dzieci najtrudniej chyba wybrać model idealny. Młodsi mają bowiem wiele wymagań, które trzeba uwzględnić. Sprawdź, jakie bluzy dziecięce warto wziąć pod uwagę.

Wygoda – bluza dziecięca musi być komfortowa

Bluzy to elementy garderoby, które wkładamy bardzo chętnie i nosimy na co dzień. Podobnie jest z dziećmi. Bluzy są codziennym elementem ich stroju, dlatego muszą zapewniać komfort w każdych warunkach – w przedszkolu, podczas zabawy na placu zabaw, na spacerze. Ważny jest więc fason, jaki wybierzemy. Odpowiednie bluzy dziecięce uwzględniają potrzeby maluchów i są konstruowane w taki sposób, by zapewnić im maksimum swobody poruszania i łatwe korzystanie, w tym zakładanie modelu.

Kolorowa bluza – dzieci lubią kolorowe ubranka

Dzieci bardzo lubią kolory, warto więc pozwolić im wybrać bluzę w ich ulubionej barwie. Żywe odcienie dodadzą energii nawet w chłodny, jesienny poranek. Różowa, czerwona, żółta? Każdy kolor będzie odpowiedni. Maluch jeszcze bardziej polubi swoją bluzę, jeśli będzie mógł sam wybrać jej kolor. Bluzy dziecięce w wielu kolorach można znaleźć w MyBasic, warto zajrzeć, by znaleźć wymarzony model. A do tego mnóstwo modeli do wyboru.

Materiał – bluzy muszą być przyjemne w noszeniu

Dobra bluza musi być wykonana z odpowiednich materiałów, które są miękkie i przyjemne. Drapiące modele z pewnością nie przypadną dzieciom do gustu. Idealna bluza otuli w chłodny dzień i zapewni ciepło. Polecamy wybierać bluzy z bawełny, surowiec ten ma wiele zalet i dobrze sprawdza się przy ubrankach skierowanych dla dzieci. Warto także sprawdzić, czy materiał posiada certyfikat, który może potwierdzić, że jest bezpieczny, jak np. Oeko-Tex Standard 100. Materiały z tym certyfikatem są wolne od substancji szkodliwych, a to bardzo ważne przy ubrankach dla maluchów.

Z kapturem czy bez?

Bluzy dziecięce można znaleźć w wielu wariantach. Zakładane przez głowę, z kapturem, rozpinane. Wybór konkretnego modelu zależy od potrzeb. Całkiem małym dzieciom może być trudno samodzielnie zapinać zamek, starsze natomiast poradzą sobie z tym bez problemu. Rodzaj bluzy zależy także od okresu, na jaki chcemy wybrać model. Na jesień dobrze sprawdzają się bluzy dziecięce z kapturem, który zawsze można założyć na głowę, gdy zerwie się niespodziewany wiatr. Podobnie też przydają się wtedy kieszonki, w których można ogrzać rączki, gdy nieco zmarzną podczas zabawy. Bluzę na zamek łatwiej dopasować do szybko zmieniających się temperatur, a te jesienią bywają naprawdę kapryśne. Na późniejszą jesień warto wybierać modele cieplejsze np. bluzy z meszkiem i o większej gramaturze materiału.

Dobra bluza dziecięca będzie chętnie zakładana. Warto wybrać więcej niż jeden model, by dziecko mogło nosić je zamiennie. Ciepła, kolorowa bluza to najlepszy wybór na jesienne chłodne poranki, kiedy idziecie do przedszkola i na chłodne, ciemne wieczory, gdy wracacie do domu.

Tagged