Kreatywne sposoby wykorzystania tkanin świątecznych do pakowania prezentów

Opakowanie prezentu liczy się tak samo, jak zawartość. Warto więc wzbić się na szczyty własnych możliwości i zamiast w zwykły papier, zapakować prezent w… Tkaninę! Nie wiesz, jak to zrobić? Sprawdź nasze pomysły! Wydaje Ci się to banalne, a może niemożliwe? Tkaniny świąteczne to doskonały i nietuzinkowy sposób na zapakowanie prezentów dla bliskich Ci osób. Nawet najbardziej kolorowe torebki i papiery do pakowania dziś są passe i coraz chętniej zastępujemy je nowymi rozwiązaniami, w tym materiałami świątecznymi.

Zalet tego rozwiązania jest całe mnóstwo! Takie opakowanie można później wykorzystać na wiele różnych sposobów, nie wspominając już, że jest ekologiczne i prezentuje się lepiej niż kupiony papier, pudełko czy torebka.

Sprawdź, w jaki sposób możesz wykorzystać materiał świąteczny.

Tkaniny świąteczne – zrób z nich woreczki na prezenty

Tkaniny dekoracyjne świąteczne wybrane! To pierwszy i jakże ważny krok. Jednym z najprostszych sposobów na ich wykorzystanie są woreczki prezentowe. Możesz uszyć coś na wzór worka Świętego Mikołaja lub stworzyć odrobinę mniejsze – wszystko zależy od prezentu.

W woreczki możesz spakować dosłownie wszystko, od dziecięcych zabawek, poprzez słodycze, skarpetki, kubeczki, szaliki, kosmetyki, rękodzieła, a nawet biżuterię – malutkie woreczki prezentują się tak uroczo… Aż się rozmarzyliśmy.

Woreczki są wielorazowe. Po odpakowaniu prezentów, obdarowane nimi osoby mogą je wykorzystać jak tylko chcą.

Pssst! Nie zapomnij tylko o sznureczku, którym zwiążesz woreczek. Polecamy ekologiczny sznurek lub materiałową tasiemkę.

Materiał świąteczny – owiń nim pudełko lub rolkę po papierze toaletowym

Brzmi trochę kontrowersyjnie, zwłaszcza ta ostatnia propozycja? Udowodnimy Ci, że to świetny pomysł na zapakowanie prezentu. Puszczając wodze wyobraźni możesz stworzyć naprawdę coś fajnego, w co zapakujesz drobny prezent np. dla dziecka.

Prezent włóż do środka rolki, a następnie delikatnie naciśnij jej końce. W ten sposób zamkniesz „pudełko”. Na koniec owiń rolkę materiałem świątecznym, tworząc coś na kształt cukierka. Obydwa końce zwiąż kokardkami.

Jeśli chodzi o pudełko, to obowiązkowo wybierz te, które zalega Ci na strychu, w spiżarni lub w szafie. Na pewno takie masz! Owiń je w tkaninę świąteczną – będzie elegancko. Całość możesz przewiązać wstążką z materiału. Proponujemy jeszcze coś dodać, np. gałązkę świerku, plasterek suszonej pomarańczy lub szyszki.

Furoshiki

Brzmi obco? Spokojnie, nie musisz znać tej sztuki pakowania prezentów. Choć ma około 1200 lat, w Polsce nie jest jeszcze bardzo popularna.

Furoshiki to stosowana w Japonii technika pakowania upominków – nie tylko świątecznych, a jednocześnie forma wyrażenia szacunku i troski o odbiorcę. Tutaj potrzebne są tylko tkaniny świąteczne – nic więcej.

W tej technice istnieje kilka sposobów wiązania tkaniny – od prostych supełków, które są idealne dla początkujących, po wymyślne formy. Oczywiście takie zawiniątko możesz dodatkowo ozdobić broszkami, koralikami, gałązkami, bombką lub szyszką. Tak zapakowany prezent z pewnością wzbudzi zachwyt.

Tkaninę można później wykorzystać do dekoracji domu, zapakowania kolejnych prezentów, a nawet jako apaszkę!

Jak zapakować prezent w tkaninę świąteczną? Jeżeli ma on regularne kształty – układasz prezent na środku materiału, a następnie związujesz jego rogi po przekątnej. Tak oto powstanie kokarda, więc nie będziesz potrzebować osobnej.

W przypadku prezentów o nieregularnym kształcie, możesz je zawinąć jak bandażem lub przewiązać jak opaską. Ciekawe inspiracje znajdziesz w Internecie, choć oczywiście możesz też pokombinować samodzielnie. Możesz z tkaniny tworzyć supełki, kokardy lub efektowne wachlarze – w zależności od pomysłu i umiejętności.

Gdzie kupić tkaniny świąteczne do pakowania prezentów

Jak widzisz, tkaniny świąteczne są wdzięcznym rozwiązaniem, jeśli chodzi o nietuzinkowe pakowanie prezentów. Ważne tylko, aby były dość mocne, estetyczne i wysokiej jakości.

Chcąc kupić materiały łączące przyjemne z pożytecznym, odwiedź sklep internetowy z tkaninami świątecznymi Otula.pl. To właśnie w nim znajdziesz najpiękniejsze, wysokiej jakości tkaniny z nadrukiem cyfrowym – w rozmaitych kolorach i wzorach, m.in. w choinki, świąteczne skrzaty i renifery – https://otula.pl/26-bawelna-wzory-swiateczne

Dzięki temu, że tkaniny są sprzedawane na metry, możesz nabyć tyle materiału, ile potrzebujesz. Wszystkie z nich są tak piękne, że będziesz doskonale wiedzieć, co z nich zrobić i jak je wykorzystać. Pomysły będą same wpadać do głowy!

Tagged