Pokój noworodka – 5 produktów, które muszą się w nim znaleźć

Jakie produkty powinny znaleźć się w pokoju noworodka, jeżeli chcesz by był przyjazny dla malucha, użyteczny i wygodny? Zobacz naszą listę pięciu rzeczy, które warto mieć, aby wygodnie i bezpiecznie przeprowadzić małego człowieka przez pierwsze tygodnie jego życia.

Oczywiście, zachęcamy do dodawania kolejnych niezbędnych artykułów do naszej listy. Dzięki temu urządzicie wspaniały kącik, w którym maluch będzie się dobrze czuł. To jakie rzeczy Wam proponujemy?

  • Przewijak – to obowiązkowa rzecz, która musi znaleźć się w miejscu przebywania dziecka. Nie będziecie przecież nosić malucha przez cały dom, żeby go przewinąć. Jeżeli pokój jest mały, to możecie skorzystać z różnych rozwiązań, takich jak komoda z przewijakiem (np. dostępne między innymi tutaj: https://mebel4u.pl/komody-z-przewijakiem), która pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca.
  • Łóżeczko – kolejna rzecz, której w pokoju malucha nie może zabraknąć. Warto przyzwyczajać dziecko od małego, że zasypia w swoim łóżku, a nie z rodzicami. To zdecydowanie bardziej komfortowe i bezpieczniejsze!
  • Wanienka – niektórzy stawiają wanienki w łazience lub salonie, jednak my polecamy postawić je w pokoju noworodka. Dlaczego? Otóż mały człowiek nie powinien być narażony na niskie temperatury, a kąpiel powinna odbywać się w pokojowych warunkach.
  • Wózek – dlaczego warto wstawić wózek do pokoju? W przypadku problemów w zaśnięciem lub chęci przeniesienia dziecka, wózek będzie świetnym sposobem transportu malucha. To również wygodne, jeżeli chcemy wyjść na spacer.
  • Zabawki – nie zapominajmy o zabawkach! Maluchy powinny mieć bezpieczne zabawki, umieszczone w pokoju. Wskazane jest urządzenie miejsca w taki sposób, żeby dziecko widziało różne pluszaki, ale bezpośredni kontakt miało tylko z takimi zabawkami, których nie może połknąć lub które nie zrobią mu krzywdy.

Pamiętajcie, żeby ułożenie pokoju przemyśleć wcześniej, przed narodzinami dziecka. To pozwoli uniknąć wielu nerwów i da możliwość spokojnego oczekiwania na malucha.

Tagged