Poznaj najpiękniejsze polskie zegarki

Planując zakup czasomierza, warto wziąć pod uwagę polskie produkty. I choć rynek zegarków w naszym kraju jest mały, to istnieje grupa pasjonatów, którzy projektują i tworzą solidne i dopracowane urządzenia godne uwagi. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, charakteryzują się ciekawym wzornictwem i nierzadko efektowną konstrukcją. Jednocześnie są gwarancją unikalności i rzetelności. Polskie zegarki odznaczają się tak samo wysoką klasą, co produkty światowe. Na jakie szczególnie warto zwrócić uwagę?

Polpora, czyli polska wizja i szwajcarska precyzja

Zielonogórska marka, która projektuje i wytwarza wysokiej klasy czasomierze, jest jedną z nielicznych manufaktur, które w całości montują swoje zegarki mechaniczne w Polsce. Wykorzystują komponenty tylko najwyższej jakości pochodzące od sprawdzonych producentów i zdecydowanie są pionierami polskiej sceny zegarmistrzowskiej. W ofercie proponują zegarki prezentujące nowoczesną elegancję, a także serię nawiązujące do polskiego dziedzictwa historycznego, kulturowego i naukowego. Tradycyjne wzornictwo w połączeniu z jakością, pozwoliło stworzyć takie kolekcje, jak „Stolice Polski”, „Impresje jazzowe” i „Elementum”. 

Balticus – zegarki z duszą

wristwatch-1283184_1920.jpg

Balticus to gwarancja najwyższej precyzji i dbałości o szczegóły. To, co sprawia, że polskie zegarki tej marki są wyjątkowe i niepowtarzalne, to niecodzienne i zaskakujące rozwiązania konstrukcyjne. Jedną z najpiękniejszych kolekcji jest „Stardust”. Zegarki z tej linii znajdziesz w  ofercie sklepu Zegarki Zgora. Osobliwym elementem proponowanych czasomierzy jest kamienna tarcza wykonana z awenturynu. Efekt przypomina nocne rozgwieżdżone niebo. Nazwa firmy nawiązuje do Morza Bałtyckiego, które było inspiracją do powstania całej kolekcji.

Xicorr – inspiracje motoryzacyjne

Od samego początku istnienia Xicorr tworzy wyjątkowe egzemplarze inspirowane starymi polskimi  samochodami. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych kolekcji jest M20. Nawiązująca do samochodu o nazwie FSO Warszawa M20. Modele dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych. Posiadają koronkę w kształcie opony, tarcze ozdobioną śrubami i datownik w postaci licznika kilometrów. Nazwa marki nawiązuje do słowa „sikor”, które w warszawskiej gwarze oznacza: zegarek na rękę. Xicorr wykorzystuje najlepsze dostępne na rynku rozwiązania do produkcji urządzeń mechanicznych i automatycznych, a zegarki są wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół.

Polskie zegarki to klasyczne i nowoczesne czasomierze. Ich jakość z pewnością Cię nie zawiedzie. I choć wspomniane przez nas marki nie są jeszcze szeroko znane, świetnie radzą sobie we własnym rzemiośle. Kupując jeden z nich, nie tylko zyskujesz oryginalny i solidny dodatek, ale też wspierasz polskie firmy, przyczyniając się do ich sukcesu. Także międzynarodowego.

Tagged