Rodzaje torebek shopper – wybierz idealny model dla siebie!

Shopperka to jeden z najpopularniejszych modeli torebek. Jest duża, pojemna, a do tego stylowa i… aż trudno uwierzyć, że inspiracją do jej stworzenia była materiałowa torba na zakupy. Jednocześnie, choć charakteryzuje ją prostota i minimalizm, można znaleźć różne modele, które nietrudno dopasować do swojego gustu.

Torebka shopper – komu pasuje, na jakie okazje?

To, czym charakteryzuje się torebka shopper, to nowoczesny, prosty kształt i niewielka ilość zdobień. Najczęściej jest też dostępna w neutralnej, uniwersalnej kolorystyce, dzięki czemu staje się wierną towarzyszką na co dzień. Wszystko to sprawia, że shopperka pasuje tak naprawdę każdej kobiecie, niezależnie od tego, czy preferuje sportowe, casualowe czy eleganckie stylizacje. Może jedynie okazać się zbyt przyłączająca w przypadku niskich pań o drobnej budowie ciała, ponieważ zaburza wtedy proporcje sylwetki. Oczywiście i na to są sposoby – wystarczy wybrać nieco mniejszy model, który pojemnością i tak przewyższa listonoszki czy kuferki.

Chociaż shopperka jest inspirowana torbą na zakupy, obecnie jej zastosowanie jest znacznie szersze. W praktyce tego typu modele stanowią codzienny dodatek, odpowiedni w wielu różnych sytuacjach. Shopper bags docenią studentki i uczennice, kobiety, które wożą ze sobą do pracy laptop, dokumenty i lunch, a także panie poszukujące… stylowego zamiennika torby sportowej, która mogłaby nie pasować do noszonych w pracy cygaretek i koszuli.

Ponadczasowe modele shopperek, których nie możesz przegapić

Najbardziej klasyczna, prosta shopperka ma kwadratowy lub prostokątny kształt oraz średniej długości pasek, który pozwala na wygodne zawieszenie jej na ramieniu, tak aby sięgała mniej więcej do linii bioder. To bazowa, uniwersalna wersja, która jest świetnym wyborem, gdy pierwszy raz kupujesz torebkę tej wielkości i nie wiesz, na co postawić.

Shopperka OCHNIK TORES-0960-99 (Z23) w minimalistycznej wersji pasuje do wszystkiego, a niewielkie, pozłacane elementy nieco łagodzą surowy wygląd

Niektórym kobietom taka torebka może wydawać się zbyt masywna oraz surowa, co nie zawsze dobrze wygląda do ich sposobów ubierania się. Wtedy alternatywą może być bardzo podobny model, który różni się tym, że ma zaokrąglony kształt. Pojemność jest bardzo podobna (nadal w środku zmieszczą się dokumenty czy laptop w formacie A4), ale shopper bags wygląda znacznie lżej.

Półokrągła torebka OCHNIK TORES-0945-99 (Z23) z wymiennymi paskami pozwoli na dopasowanie akcesorium do wybranego outfitu

Shopperka typu tote bag o prostokątnym kształcie i lekko pofalowanym kształcie to częsty wybór fashionistek. Choć jest bardzo prosta i minimalistyczna, to ma oryginalne wykończenie, które sprawia, że prezentuje się znacznie ciekawiej niż bazowe modele.

Tote bag OCHNIK TOREC-0845-99 (Z23) to jeden z najpopularniejszych rodzajów shopperek

Nietypową, a bardzo ciekawą torebką jest shopper bags na ramię z grubszym paskiem. Kształtem przypomina nieco eleganckie, wieczorowe kopertówki noszone w ręce, tyle że ma o wiele większy format. To świetna propozycja, jeśli zazwyczaj chodzisz w eleganckich, formalnych ubraniach i chcesz do tego dopasować swoje dodatki.

Skórzana shopper bags OCHNIK TORES-0966-99 (Z23) na ramię dobrze współgra w szczególności z koszulami

Na koniec mamy jeszcze jedną propozycję dla kobiet szukających torby XXL, która oprócz sporej pojemności, będzie cechować się też lekką formą. To shopperka o smukłym, trapezowym kształcie, który zwęża się ku górze. Jest praktyczna, wygodna i pasuje nawet do zwiewnych, letnich sukienek.

Shopperka o trapezowym kształcie OCHNIK TOREC-0841-99 (Z23) to dobry wybór dla niskich kobiet o szczupłej budowie ciała, które muszą uważać na proporcje całego stroju

Nie tylko design, czyli jak wybrać torbę XXL

Kształt, długość paska czy sposób wykończenia to najważniejsze kwestie podczas wyboru shopperki, chociaż warto zwrócić uwagę na jeszcze kilka innych parametrów. W tak pojemnych torbach najczęściej nosi się sporo rzeczy, które obciążają materiał, dlatego ważne jest, aby był wytrzymały. Poleca się przede wszystkim dodatki wykonane ze skóry naturalnej, która jest trwała, nie pęka i nie kruszy się. Co więcej, można ją impregnować, przedłużając żywotność akcesorium. Skóra naturalna ma jeszcze tę zaletę, że łatwo ją wyczyścić.

Cena takich shopperek jest wyższa, dlatego alternatywą może być imitacja skóry. Wtedy torebkę produkuje się z tworzywa sztucznego, które do złudzenia przypomina naturalny materiał, chociaż nie ma wszystkich jego właściwości. Jest mniej wytrzymały, szybciej się niszczy, zwłaszcza jeśli shopperka jest codziennie użytkowana. Najbardziej narażony na uszkodzenia jest pasek, dlatego ciekawą opcją są modele, w których można go wymieniać.

Torba XXL z założenia mieści format A4, zazwyczaj jest też jednokomorowa, co może utrudniać nieco przechowywanie. Dlatego radzimy, aby szukać shopper bags z dużą ilością dodatkowych kieszonek, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. To ułatwia znalezienie kluczowych akcesoriów, które muszą być stale pod ręką. Czasami w torebce znajduje się też niewielka, przypięta kosmetyczka.

Ostatnią kwestią jest sposób zamykania shopperki i tutaj wszystko zależy od Twoich osobistych preferencji. Zamykana na suwak torebka to mniejsze ryzyko, że coś wypadnie lub zostanie skradzione ze środka. Jednak znacznie większą popularnością cieszą się modele zapinane na zatrzask, które zapewniają łatwy dostęp do środka. Lepiej unikać natomiast całkowicie otwartych wersji. Pomijając już fakt, że w ich przypadku nietrudno o zgubienie małych przedmiotów, to jeszcze zwykle nieestetycznie układają się podczas noszenia, gdy materiał jest z jednej strony przygnieciony przez ramię.

Tagged