Cookidoo – przepisy

Cookido to platforma przepisowa do urządzenia Thermomix. Obecnie można wybierać z ponad 50 tysięcy przepisów, których wciąż przybywa. W języku polskim jest ich prawie 3,5 tysiąca. Sprawdź najciekawsze przepisy Cookidoo.

Cookidoo — przepisy. Jak korzystać?

Po wejściu na stronę główną Cookidoo znajdujemy mnóstwo przydatnych informacji oraz użyteczne filtry. Wybierz z nich: Poznaj nasze najnowsze kolekcje i kliknij Zobacz więcej

Wyświetlą się wszystkie Kolekcje, czyli książki elektroniczne. Przepisy możesz przeglądać według kategorii.

Filtry z automatu ustawione są na kolekcje, czyli książki kucharskie. Każda z nich ma przewodni temat, np. wege, kuchnia polska itp.

Kolekcje można sortować i zapisywać.

Po rozwinięciu ikonki znajdującej się w lewym górnym rogu strony możesz wybrać hasło Przepisy. Możesz wpisywać nazwę dania lub składniki. Wyszukiwarka jest inteligentna i podpowiada już po części wpisanego słowa.

U góry strony znajdują się filtry, dzięki którym możesz sortować przepisy, np. najwyżej oceniane (przez użytkowników), moje ulubione, czas całkowity, najkrótszy itp. Możesz też wpisać kilka składników, a każdy kolejny zawęża liczbę wyszukiwanych potraw.

Filtrować możesz również, wykluczając jakiś składnik np. jajko. Możesz ustawić kilka filtrów jednocześnie.

Istnieje wiele możliwości działań z każdym przepisem. Ulubiony przepis możesz dodać do Kolekcji, w której znajdować się będzie spersonalizowany zestaw przepisów.

Spersonalizowane kolekcje możesz również udostępniać innym użytkownikom.

Każdy przepis możesz dodać do konkretnego dnia tygodnia – planując w ten sposób menu nawet na cały tydzień. Plany można zmieniać przekładając potrawę na inny dzień.

Każde danie możesz też dodać do listy zakupów, którą można sortować według kolumny Kategoria lub kolumny Przepisy.

Możesz również odznaczyć produkty, które posiadasz w domu — spadną one na dół Listy do Posiadane produkty. Możesz je również przywrócić do listy zakupów.

Do listy zakupów możesz dodać również swoje zapiski. Każdą listę można wydrukować i udostępnić.

Z Cookidoo można wykorzystać wszystkie zalegające w domu produkty. Wystarczy, że wpiszesz je do wyszukiwarki Cookidoo, a otrzymasz mnóstwo przepisów na przygotowanie. Planując posiłki oraz robiąc listę zakupów, zaoszczędzisz mnóstwo czasu i pieniędzy. Ponadto ogromny wybór różnych dań daje nam też możliwość panowania na kalorycznością i jakością naszych posiłków.