Clotrimazolum na liszaj jest lekiem zalecanym do leczenia nie tylko liszaja, ale także grzybic rąk, grzybic stóp, skóry, podudzi, tułowia oraz także łupieżu pstrego czy też kończyn dolnych. Lek ten wykorzystywany jest przy drożdżakowych zakażeniach błon śluzowych oraz skóry narządów płciowych.
Wskazania oraz dawkowanie
Clotrimazolum na liszaj to lek, który nam naprawdę pomoże. Jednak zanim zaczniemy go zażywać powinniśmy wiedzieć jakie są wskazania do jego stosowania oraz jak kształtuje się samo dawkowanie.
Zacznijmy od wskazania. Wskazaniem do stosowania leku jest zachorowanie na liszaj, grzybicę stóp, grzybicę rąk, grzybicę skóry tułowia, kończyn dolnych, podudzi, a do tego łupieżu pstrego. Clotrimazolum również jest lekiem stosowanym przez pacjentów, którzy cierpią na zakażenia drożdżakowe skóry oraz do tego błon śluzowych narządów zewnętrznych płciowych.
Samo dawkowanie wynosi między 2 a 3 przez dwa bądź też cztery tygodnie. W przypadku braku poprawy po mniej więcej siedmiu dniach stosowania, zwrócić się należy do lekarza. Należy także przerwać leczenie, jeśli wszelkie objawy choroby nie ustąpią po dwóch tygodniach stosowana w przypadku problemów z grzybicą podudzi lub też po czterech tygodniach w grzybicach skóry pozostałych czy też grzybicy stóp.
Skórne problemy, w tym o grzybiczym podłożu, skonsultować można oczywiście w ramach obecnie popularnej teleporady dermatologicznej zamówionej w sieci. Porada zdalna przydatna jest między innymi na etapie samej diagnostyki schorzenia, a także planowania czy też kontrolowania leczenia.
Przeciwwskazania oraz ostrzeżenia
Czasami nie możemy co po niektórych leków zażywać, chociaż bardzo byśmy tego chcieli. Jak wyglądają przeciwwskazania w tym wypadku? Na pewno nie powinniśmy zażywać tego leku, gdy mamy nadwrażliwość na klotrimazol. Jednak nie tylko na niego. To samo dotyczy pochodnych imidazolu czy też jakiegokolwiek składnika tegoż preparatu.
W przypadku wystąpienia podrażnienia czy też jakiegoś uczulenia należy się koniecznie zwrócić do lekarza. U kobiet w ciąży, jak i także u kobiet karmiących piersią lek ten należy stosować jedynie w przypadku konieczności zdecydowanej.
Podczas leczenia zakażeń sromowych warg nie powinnyśmy preparatu tego wprowadzać do pochwy. Jest to bardzo ważna informacja. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, to należy skonsultować się z lekarzem czy też z farmaceutą. W innym wypadku możemy popełnić znaczący błąd i nabawić się możemy skutków ubocznych. Nie doprowadźmy do tego w żadnym wypadku.