Różnice pomiędzy kwasem hialuronowym usieciowanym, a nie sieciowanym

Bez kwasu hialuronowego świat współczesnej medycyny estetycznej wyglądałby zupełnie inaczej. Olbrzymie bogactwo zastosowań tej substancji sprawia, że wykorzystywana jest zarówno w celu odżywienia skóry, jak i w skomplikowanych zabiegach wolumetrycznych. Dostępne na rynku preparaty zawierają kwas hialuronowy w wersji usieciowanej lub nieusieciowanej – to, który z nich zastosujemy, jest uzależnione od wielu, często nieoczywistych czynników. Co wyróżnia poszczególne wersje kwasu hialuronowego?

Co wyróżnia kwas hialuronowy nieusieciowany?

Choć kwas hialuronowy kojarzy się przede wszystkim z różnego rodzaju kosmetykami i preparatami, występuje on również naturalnie – w ludzkim organizmie. Możemy znaleźć go w skórze, lecz także i innych tkankach. Kwas hialuronowy w swojej naturalnej postaci zwany jest nieusieciowanym. W medycynie estetycznej znajduje zastosowanie przede wszystkim jako składnik koktajli do mezoterapii. Ostrzykiwanie nim twarzy pozwala na szybkie uzyskanie efektu wygładzenia i młodzieńczej promienności. Kwas użyty w takiej formie ma także działanie rewitalizujące, stymuluje odnowę skóry i opóźnia procesy starzenia. Z jego pomocą likwidować można drobne, płytkie zmarszczki. Cząsteczki substancji wiążą się w krótkie łańcuchy i szybko ulegają rozpadowi, efekty zabiegu z użyciem tej postaci kwasu utrzymują się więc krócej.

Kwas hialuronowy usieciowany – czym się charakteryzuje?

Skłonność do szybkiego rozpadu oraz delikatne działanie nieusieciowanego kwasu hialuronowego skłoniło do poszukiwania nowych sposobów na przedłużenie jego trwałości w skórze. Rozwiązaniem obu tych problemów okazało się sieciowanie kwasu hialuronowego, polegające na łączeniu cząsteczek hialuronianu w sposób krzyżowy. Substancja w tej formie nadaje się do iniekcji nawet w głębsze części skóry, dzięki czemu bywa wykorzystywana jako środek do zwalczania głębokich bruzd i zmarszczek. Innym popularnym jej zastosowaniem jest wolumetria, czyli modelowanie określonych elementów twarzy niewymagające poddania się zabiegowi chirurgii plastycznej. Wśród preparatów doskonale nadających się do wykorzystania w tym celu jest np. Auralya 2 Medium 1ml. Wypełniacz ten charakteryzuje się odpowiednimi właściwościami lepkosprężystymi, dzięki czemu uzyskanie pożądanego efektu zabiegu jest jeszcze łatwiejsze.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kwas hialuronowy?

To, jaki kwas hialuronowy wybierzemy, powinno być podyktowane rodzajem zabiegu, który mamy zamiar przeprowadzić. Większą ostrożność należy zachować w przypadku kwasu hialuronowego usieciowanego, gdyż efekty kuracji z jego użyciem utrzymują się znacznie dłużej. By mieć pewność, że wybrany preparat można z powodzeniem wykorzystać w zabiegach wolumetrycznych czy redukcji głębokich zmarszczek, warto zaopatrzyć się w produkt pochodzący ze sprawdzonego źródła. Dobrym wyborem będzie np. kwas hialuronowy usieciowany Auralya 2 medium 1ml od Bioformula – renomowanego włoskiego producenta. Ten oraz inne bezpieczne i skuteczne preparaty możemy znaleźć na stronie https://cosmed24.pl/medycyna-estetyczna/kwas-hialuronowy-usieciowany/

Tagged