Stomatolog – odwiedzaj go regularnie

Każdy człowiek powinien regularnie odwiedzać gabinet stomatologa – już od 4-5 roku życia, a nawet wcześniej. Dlaczego? Ponieważ w ten sposób chronimy nasze zęby, które będą nam potrzebne przez wiele lat życia – bez nich trudno będzie nam przeżuwać pokarmy, a nikt nie chce przecież w młodym wieku korzystać z protezy. Im wcześniej chodzimy do stomatologa – tym szybciej jest on w stanie zorientować się, iż coś jest nie w porządku. W ten sposób leczymy częściej mniejsze ubytki i być może będziemy w stanie uchronić się przed poważnymi problemami z naszymi zębami. To jest przecież możliwe, jeżeli jesteśmy skrupulatni i zależy nam na ładnym uśmiechu. Jeżeli obecnie potrzebny jest Ci nowy stomatolog to miejsce, w którym znajdziesz dużo profesjonalnych gabinetów. 

A dlaczego ludzie czasami nie chcą umawiać się na wizyty, na których będzie ich oglądał stomatolog? Boimy się przede wszystkim związanego z tym bólu. Tutaj jednak w grę wchodzą także uprzedzenia i stereotypy. Leczenie stomatologiczne rzadko kiedy jest faktycznie bolesne – kiedyś tak było, ponieważ nie posiadano tak zaawansowanej technologii. Teraz jedynym nieprzyjemnym momentem może być chwila, w której stomatolog żoliborz wykonuje zastrzyk, aby nas znieczulić – obecnie nawet tego da się uniknąć, jeżeli uprzedzimy wcześniej specjalistę o naszych obawach.


Wybór złego gabinetu 

A jeżeli w dalszym ciągu bardzo nie lubimy wizyt u stomatologa to może musimy wziąć pod uwagę to, że nasz specjalista po prostu nam nie odpowiada. Być może jest on bardzo rzeczowy i nie chce odpowiadać na pytania lub zwyczajnie nie dopasowaliśmy się pod względem charakterów – coś takiego może zdarzyć się w każdej profesji. Nie musimy się przecież na siłę męczyć – jeżeli chcemy, aby leczył nas inny stomatolog Żoliborz jest przepełniony takimi właśnie specjalistami. Dajmy szansę komuś innemu. 

Najgorszym, co możemy teraz zrobić będzie całkowita rezygnacja z leczenia – tego po prostu nie róbmy. Musimy regularnie odwiedzać stomatologa, bo zaniedbania będą zbyt bolesne i także zbyt kosztowne. Sprawdźmy sobie opinie na temat kilku specjalistów i wybierzmy się na wizyty kontrolne – w ten sposób szybko znajdziemy kogoś nowego, u kogo będziemy mogli leczyć swoje zęby przez wiele następnych lat.


Dziecko u stomatologa 

Stomatolog dziecięcy powinien też stać się stałym bywalcem w życiu Twojego dziecka. Nie ulegaj złudzeniu, iż jest ono bardzo młode i na pewno nie ma jeszcze problemów z zębami – w tym wieku przecież najlepiej sprawdza się chociażby aparat ortodontyczny, który może szybko skorygować wady zgryzu.  

Tagged