Trening personalny pod okiem trenera

Trening personalny jest indywidualnym zestawem ćwiczeń, który wykonujesz pod fachowym okiem swojego trenera. W trosce o Twoje bezpieczeństwo, ćwiczenia są na bieżące dostosowywane do Twoich potrzeb, płci, wieku oraz poziomu zaawansowania. Trening personalny zazwyczaj składa się z tych samych części co klasyczna jednostka treningowa, czyli dzieląc się na trzy fazy – rozgrzewkę, właściwy trening oraz uspokojenie organizmu po wysiłku fizycznym.

Stałą praktyką trenerów personalnych przed rozpoczęciem właściwych treningów jest przeprowadzenie rozpoznawczej konsultacji, w ramach której trener personalny dokonuje wywiadu medycznego, pomiarów ciała, określa cele treningowe i dobiera odpowiednie elementy treningu.

Trening z trenerem personalnym – sposób na skuteczną i bezpieczną przemianę!

Bez względu na to, czy Twoim celem jest zrzucenie nadprogramowych kilogramów czy tradycyjny trening siłowy, w obu przypadkach niezwykle istotne są działania związane z modelowaniem sylwetki. Pierwszy trening personalny pozwoli ustalić Twoje priorytety w zakresie zmniejszenia wagi lub jej utrzymania, a także zbudowania masy mięśniowej.

Co dają odpowiednie ćwiczenia pod okiem trenera personalnego?

Każdy zestaw ćwiczeń zlecany przez trenera personalnego, w każdym przypadku dostoswany jest do Twojego wieku, płci i Twoich możliwości. Zastanawiasz się jakie korzyści wyniesiesz z treningu? Korzystając regularnie z siłowni możesz liczyć na:

  • ukształtowanie wymarzonej sylwetki
  • poprawę samopoczucia psychofizycznego
  • redukcję dolegliwości bólowych
  • wzmocnienie stawów i kręgosłupa
  • zbudowanie sprawnego i silnego ciała

Rola trenera podczas prowadzenia treningu personalnego

Nadrzędną rolą trenera personalnego jest zarówno opracowanie jak i realizowanie indywidualnego planu treningowego, w którym zawarty jest cel podopiecznego a także działania pozwalające na jego osiągnięcie. Na bazie przeprowadzonego wywiadu i aktualnego stanu zdrowia trener dobiera odpowiednie narzędzia i zestawy ćwiczeń w taki sposób aby trening był efektywny i bezpieczny.

Trener personalny – owocna współpraca

Współpraca z trenerem personalnym najczęściej odbywa się podczas godzinnych treningów, podczas których podopieczny stosuje się do zaleceń trenera. Takie działanie stanowi najpopularniejszą opcję treningu, gdyż trener ma pod stałą kontrolę zarówno technikę wykonywanych ćwiczeń, dobór obciążeń, ilość powtórzeń. trening personalny jest najlepszą forma treningu dedykowaną osobom, dla których liczy się najwyższy standard bezpieczeństwa, opieki i motywacji.

Więcej informacji na temat treningu personalnego znajdziesz pod linkiem: https://piotrpardus.pl/

Tagged