Buty z elastycznego i oddychającego materiału

Noszenie dobrze dobranego obuwia to gwarancja komfortu w każdej sytuacji. Buty wykonane z dbałością o szczegóły służą przez lata i zachowują estetyczny wygląd. Dodatkowo sprawdzają się niezawodnie w podróżach, w pracy i w domowym zaciszu, chroniąc stopy przed wieloma problemami zdrowotnymi. Na co zwrócić uwagę, gdy kupuje się obuwie domowe i wyjściowe?

  1. Buty z elastyczną podeszwą
  2. Oddychający materiał
  3. Marka równie ważna!

Buty są ważnym elementem stroju wyjściowego, ale nie tylko. Równie istotne jest ich noszenie w domu. Obuwie domowe jest praktyczne i wygodne, gdyż chroni stopy przed chłodem podczas wypoczynku po pracy. Dodatkowo miękkie kapcie pozwalają skórze oddychać i zregenerować się zmęczonym stopom po całym dniu chodzenia, stania lub siedzenia przed komputerem. Jak wybrać buty, by zapewnić sobie komfort w każdej sytuacji? Sprawdź, na co powinno się zwracać uwagę przed zakupem obuwia. 

Buty z elastyczną podeszwą

Elastyczna podeszwa jest jednym z wyznaczników jakości obuwia. Podeszwa nie powinna być nadmiernie twarda ani zbyt wiotka, gdyż będzie powodować bóle stóp, stawów kończyn dolnych oraz inne problemy kostno-stawowe. Dodatkowo twarda podeszwa sprawia, że na stopach pojawiają się bolesne odciski i gruba warstwa zrogowaciałej skóry. Mokasyny męskie lub inne buty dla panów powinny lekko uginać się w dłoniach przed przymierzeniem. Podeszwa powinna „pracować” na wysokości miejsc, w których naturalnie zgina się stopa w czasie chodzenia. Brak elastyczności oznacza, że buty bedą niewygodne. Podobnie jest w przypadku, gdy podeszwa jest zbyt wiotka – obuwie będzie niekomfortowe, gdyż będzie się w nim czuć wszystkie nierówności podłoża, kamienie itp.

Oddychający materiał

Wybór oddychającego materiału jest ważny nie tylko w przypadku butów noszonych na zewnątrz, ale również w przypadku kapci. Pantofle damskie lub męskie powinny pozwalać stopie odpocząć po długim chodzeniu w szpilkach, czy też noszeniu skarpet. But domowy powinien przepuszczać powietrze, gdyż tylko w ten sposób uniknie się nadmiernego pocenia i problemów z naskórkiem. Ponadto przewiewne kapcie męskie lub damskie zmniejszają ryzyko wystąpienia grzybicy stóp. 

Marka równie ważna!

Jeśli chce się nosić wygodne buty na co dzień, powinno się pamiętać, by zwrócić uwagę na producenta obuwia. Chodzi tu nie o „metkę” znanego projektanta, ale o przyjrzenie się filozofii danej marki. Niektórzy producenci stawiają wyłącznie na modę i produkcję masową, inni skupiają się na zdrowotnych właściwościach butów. To właśnie na ofertę tych drugich warto zwrócić uwagę, by cieszyć się komfortem każdego dnia.

Tagged