Calzedonia – świetny pomysł na biznes

Nie da się ukryć, że Calzedonia z dużym powodzeniem narzuciła na rynku swoją filozofię sprzedaży. Stworzyła ona bardzo silną oraz także rozgałęzioną franczyzową sieć, która jest oparta o sklepy, które wyróżniają się nowym oraz także atrakcyjnym wyglądem, które w stanie są spełnić wszelkiego rodzaju wymagania konsumentów.

Pełne partnerstwo oraz wsparcie

Umowa franchisingowa została oczywiście zatwierdzona przez Krajowy Związek, który czuwa nad przestrzeganiem przepisów stosownych w dziedzinie franchisingu, nie przewiduje kompletnie żadnych opłat na rzecz samej firmy.

Calzedonia także zapewnia pełne wsparcie specjalistów wykwalifikowanych, którzy nam udzielają pomocy zarówno przed, jak i także po otwarciu swojego punktu sprzedażowego. Sklepy są odwiedzane przez regionalnych koordynatorów. Przy okazji spotykają się z nami oraz doradzają jeśli chodzi o współpracę z firmą.

Strategia sukcesu i intratna inwestycja

Dzięki bardzo prostemu informatycznemu systemowi uzupełnić można asortyment punktu sprzedażowego w sposób racjonalny – w ciągu trzech dni w zasadzie od otrzymania zamówienia. Można na komputerze się zapoznać ze statystykami sprzedaży w rzeczywistym czasie, sprawdzić także dostępność zapasów oraz szybko się skontaktować z firmą poprzez maila.

Calzedonia także zapewnia nam niebywałą bliskość klienta, ponieważ pomaga nam wybrać sklepy znajdujące się w najlepszych centrach handlowych o sporych natężeniach ruchu, na teranie wszelkich obszarów, które skupiają się przynajmniej 100 tysięcy mieszkańców. Powierzchnia handlowa optymalna wynosi około sześćdziesięciu metrów kwadratowych.

Calzedonia gwarantuje praktyczne i teoretyczne szkolenie, które jest niezbędne do otwarcia oraz prowadzenia sklepu. Program przewiduje kurs teoretyczny przygotowawczy, który jest prowadzony przez firmę w sposób bezpośredni, a następnie sam okres zawodowego szkolenia w sklepie najbliższym. Dzięki niemu można zapoznać się dokładnie nie tylko z gamą produktów oraz także z organizacją sprzedaży.

Calzedonia również organizuje spotkania szkoleniowe regularne. Podczas tych właśnie szkoleń można się spotka z wieloma przedstawicielami firmy oraz także z innymi franczyzobiorcami. Dzięki temu wzbogacamy swoje zawodowe doświadczenie, a do tego biznesowe umiejętności. Sklep średniej wielkości kierowany przez pracowników skutecznych generuje obroty średnie w rzędzie 300 tysięcy euro na rok.

Musimy przyznać, że wygląda to naprawdę ciekawie. Nikt nie ma żadnych wątpliwości jeśli o to chodzi. Warto sobie wszystko przemyśleć i zastanowić się czy będzie to dla nas dobry pomysł na biznes. Z pewnością tak.