Co to jest bujak dla dziecka?

Wybór akcesoriów dziecięcych na obecnym rynku jest ogromny. Producenci prześcigają się nie tylko w pomysłach, ale również funkcjonalności i designie. Warto jednak pomyśleć o tych niezbędnych narzędziach, które wiążą się z komfortem i wygodą naszego maleństwa. Jednym z takich produktów jest bujak dla dziecka, który pozwala uspokoić malucha oraz skutecznie pomóc w jego usypianiu.

Dlaczego wielu rodziców decyduje się, by kupić bujak dla dziecka?

Urządzenie to posiada przede wszystkim wiele funkcji. Warto jednak pamiętać, aby dziecko, które w nim kładziemy posiadało już umiejętność samodzielnego siedzenia. Pozycja półleżąca może się okazać niebezpieczna dla dziecka, które jeszcze tej zdolności nie przyswoiło. Fizjoterapeuci zalecają, aby dziecko leżało w bujaku do 30 minut dziennie. Dziecko, które nie ma jeszcze wykształconego stabilnego aparatu ruchu powinniśmy umieszczać w gondoli lub przenośnym łóżeczku tylko w pozycji całkowicie leżącej.

Bujak dla dzieci ułatwia przede wszystkim codzienne funkcjonowanie rodzicom. Jeżeli decydujemy się na jego zakup warto wybierać produkty, które gwarantują maluchowi maksymalny poziom bezpieczeństwa. Takie dostępne są na https://misioohandmade.pl/bujaki-dla-dzieci/.

Jakie są rodzaje bujaków dla dzieci?

Popularne są bujaki z doczepianymi pasami bezpieczeństwa. Dzięki nim nasze dziecko nie wypadnie z leżaczka i będzie w nim bezpieczne. Często zaopatrzone są również w zabawki, które mówią lub śpiewają. Dla dziecka jest to ogromna frajda i zajęcie na dłuższą chwilę. Maluch nie nudzi się, dzięki czemu spokojnie możemy odpocząć lub wykonać nasze domowe obowiązki. Bujaki mają również duży plus w postaci umiejętności skutecznego usypiania maleństwa. Poprzez ruchy w postaci lekkiego kołysania dziecko bardzo szybko zasypia.

Na rynku dostępne są również bujaki z funkcją huśtawki. Są to urządzenia zautomatyzowane, które pozwalają nam wybrać poziom intensywności bujania i huśtania dziecka.

Jakie funkcje posiada bujak dla dziecka?

Wiele bujaków posiada funkcje bujania i huśtania na różnych poziomach szybkości i intensywności. Posiadają one również pasy, dzięki którym dziecko jest bezpieczna i nie ma ryzyka, że wypadnie z bujaka. Urządzenia te są wykonane z lekkich materiałów, dzięki czemu nie musimy dźwigać dodatkowych kilogramów, gdy przenosimy dziecko. Posiadają one różnego rodzaju atrakcje, które zajmują dziecko. Są to różnego  rodzaju grzechotki, melodyjki czy szelesty, które zajmują uwagę malucha.

Niektóre z bujaków mają również funkcję bujania na boki. Do bujaka możemy odczepić pałąk, na którym będą maskotki oraz grzechotki i gryzaki. Dziecko będzie zajęte poznawaniem funkcjonalności nowych przedmiotów, dzięki czemu pozostanie spokojne i skupione przez długi czas. Spotkamy się również z urządzeniami wielofunkcyjnymi, które są jednocześnie bujakiem, leżakiem, huśtawkę i kołyską.

Kiedy bujak dla dziecka okazuje się przydatny?

Przede wszystkim są to sytuacje,  w którym musimy pilnie coś zrobić, a nasze dziecko jest na tyle absorbujące, że bez dodatkowego wspomagania nigdy nie będziemy mieli wolnych rąk. Jest to duża wygoda przede wszystkim w sytuacjach, gdy chcemy chwilę odpocząć czy zjeść posiłek. Przy małym dziecku nawet takie czynności są jak święto, dlatego warto zastanowić się nad kupnem podobnego urządzenia.

Tagged