Czy wiesz z czym pić Metaxa?

Każdy rodzaj alkoholu ma zarówno swoich zwolenników, jak i także przeciwników. Identycznie jest w przypadku Metaxy. Alkohol ten jest świetną propozycją na upalne oraz ciepłe dni. Jednak nie każdy wie, jakie ciekawe połączenia robić można z tym właśnie alkoholem. Dowiedzmy się zatem z czym pić Metaxa, aby rozkoszować się jej smakiem?

Czym jest Metaxa?

Metaxa stworzona została w roku 1888. Wówczas kupiec z Grecji stworzył własny alkohol. Spyros podróżował po całym świecie i zajmował się sprowadzeniem oraz sprzedażą luksusowych dóbr. Jednak pomimo licznych wypraw poza Grecję nie znalazł takiego alkoholu, który by mu pasował. Dzięki temu za namową braci rozpoczął destylację swojego własnego alkoholu. Nazwa samochodu wzięła się od jego nazwiska, właśnie Metaxa. Podczas podróży znalazł medalion starożytny, który przedstawia wojownika spod Salaminy. Taki symbol umieszczony został na butelkach oraz widnieje po dzień dzisiejszy.

Kupując Metaxę, na co po niektórych butelkach znaleźć można gwiazdki. Oznaczają one leżakowanie trudno. Jak wiadomo, im dłużej wino w beczkach leżakuje, tym jest lepsze. Tak samo jest z Metaxą. Alkohol standardowo leżakuje w beczkach dębowych około pół roku przed samym butelkowaniem. Jednak większość Metaxy w beczkach znajduje się przynajmniej 3 lata. Okazem najbardziej poszukiwanym jest Metaxa dwudziestoletnia, która jest niestety trudno dostępna. Najbardziej szlachetne oraz najstarsze okazy są dostępne w pięknych butelkach kryształowych.

Jak pić?

Metaxa to bardzo aromatyczny, ziołowy oraz mocny alkohol. Metaxę pić można w postaci czystej w szklance niskiej z szerokim oraz grubym dnem. Jednak z uwagi na samą intensywność alkoholu można do niej dodać kilka kostek lodu. W taki właśnie sposób alkohol ten piją prawdziwi smakosze. Poza tym jest to alkohol o wysokiej jakości, dlatego nie powinniśmy go zalewać colą czy też innego rodzaju gazowanym napojem. Jednak nie każdej osobie pasuje smak czysty alkoholu.

Zatem z czym pić MetaxaMetaxę połączyć można z kawałkami pomarańczy, sporą ilością lodu, jak i także można dolać tonik wysokiej jakości. Jako, że to jest alkohol ziołowy łączyć go możemy z cytrusami, sokiem z granatu czy też pomarańczy. Do tego dorzucić można dosłownie kilka kropel Grenadyny. Metaxa zalicza się do grupy brandy oraz koniaków, a więc zamiana tychże alkoholi w drinkach dodać może naprawdę świeżego smaku oraz do tego ciekawej kompozycji.

Naprawdę możliwości jest sporo. Można troszkę poeksperymentować. Nie bójmy się ciekawych połączeń. Czasem można naprawdę uzyskać wspaniały smak.