Jaka biżuteria do sukni wieczorowej sprawdzi się najlepiej?

Uroczysta gala, piękna suknia wieczorowa, biżuteria, idealnie dopasowane dodatki, jednym słowem wygląd przyciągający uwagę i zazdrosne spojrzenia innych gości. To marzenie wielu kobiet. Warto jednak pamiętać, że chcąc olśnić towarzystwo przy wyborze dodatków, gdy chcemy pokazać się z jak najlepszej strony, można łatwo popaść w przesadę. Jak dobrać biżuterię, żeby nie zrujnować efektu, jak postępować w przypadku złota i srebra i jakich kolorów ze sobą zdecydowanie nie mieszać, sprawdzimy w dzisiejszym artykule.

Kreacje wieczorowe – czy wymagają specjalnie dobranej biżuterii?

Mimo, że zawsze zachęcamy, aby eksperymentować z doborem kolorów i biżuterii, bo takie działanie może dać niespotykanie ciekawe i imponujące efekty, tak w przypadku sukni wieczorowych warto być ostrożnym. Biżuteria wieczorowa może doskonale pasować, ale w połączeniu ze wszystkimi dodatkami może równie dobrze zrujnować stylizację.

Chcąc osiągnąć wymarzony efekt, warto kierować się prostymi zasadami:

  • prosta suknia – wyraziste ozdoby. Jeśli decydujemy się na prostą kreację warto wybrać z naszej kolekcji biżuterii coś, co nada ton naszej stylizacji. Długie kolczyki, kolia z kamieniami szlachetnymi lub kryształkami to idealne ozdoby, które podkreślą naszą urodę,
  • charakterystyczna kreacja – prosta biżuteria wieczorowa. Tu suknia gra pierwsze skrzypce, a kolczyki, bransoletka, czy naszyjniki mają być tylko delikatnym uzupełnieniem. Taki dobór dodatków sprawia, że czujemy się pewnie i przykuwamy wzrok.
  • Kolory, kolory i jeszcze raz kolory. Dobór kolorystyki jest niezmiernie istotny. Warto zdecydować się na dobór jednego kruszcu, jaki będzie dominował w naszej kreacji. Biżuteria srebrna raczej nie współgra ze złotymi dodatkami sukni czy butów. Podobnie złote bransoletki czy kolczyki nie sprawdzą się w kreacji bogatej w akcenty ze srebra. Pamiętajmy także, żeby tak dobierać biżuterię z kamieniami szlachetnymi, aby te albo pasowały kolorystycznie do naszej kreacji, albo wykorzystywały barwy kontrastowe i podkreślały to, co chcemy pokazać.

Wiszące kolczyki – popularne dla wieczorowych kreacji

Są jednak akcenty w stylizacji, które sprawdzają się nad wyraz często. Jednym z nich są wiszące kolczyki. Ta biżuteria wieczorowa ma wiele różnych form więc łatwo ją dobrać jako ozdoby uzupełniające do każdej stylizacji na przyjęcie. Warto tylko trzymać się wcześniej wymienionych zasad, by nie przesadzić w żadną ze stron. Pamiętajmy także, wybierając biżuterię tego typu, aby zadbać, by nie przeszkadzała ona w tańcu. Nic tak nie rujnuje wieczoru jak niewygodna pozycja, którą musimy utrzymywać ze względu na stylizację.

Kolie – efektowny dodatek do eleganckich sukni

Kolie to biżuteria wieczorowa mogąca sprawić, że znajdziesz się w centrum uwagi wszystkich zebranych. Ma to jednak dwie strony, dobrą i złą. Musisz tak dobrać biżuterię, aby współgrała z innymi dodatkami jak bransoletki czy kolczyki i tworzyła piękną całość. W innym przypadku również znajdziesz się w centrum uwagi, ale jako osoba, której dodatki zrujnowały całą kreację.

Znajdź biżuterię na każdą okazję u Kulki

Bogata oferta, którą ma do zaoferowania w swoim sklepie producent biżuterii Kulka to zarówno naszyjniki, bransoletki czy kolczyki w odcieniu srebra i złota, a także biżuteria z kamieniami naturalnymi. Warto pamiętać, że każda z ozdób jest ręcznie robiona dzięki czemu jest oryginalna i przykuwa uwagę.

Wybierz taką biżuterię, dodatki czy akcenty, które będą pasować do Twojej idealnej stylizacji. Biżuterię ze srebra, połącz z pasującymi kamieniami naturalnym, a pojedyncza złota bransoletka niech zgra się z mnóstwem innych dodatków, na butach, torebce czy samej sukni, tak aby finalny efekt był powalający.