Odśwież salon na wiosnę przy pomocy dekoracji ściennych

Zimowe mrozy wreszcie ustępują miejsca wiośnie. Przebiśniegi nieśmiało wyciągają swoje kwiaty do słońca, a w powietrzu czuć już ciepło. Wiosna to idealny czas na zmiany! Jeśli chcesz je wprowadzić w swoim mieszkaniu, sięgnij po garść inspiracji. Poznaj unikalne dekoracje ścienne, dzięki którym Twoje wnętrze nabierze zupełnie nowego charakteru.

Wiosna w sercu i w mieszkaniu

Nie tylko przyroda się ożywia wraz z pożegnaniem zimy. Twoje poranki są o wiele radośniejsze, bo rozpiera Cię energia – to jeden ze zwiastunów nadchodzącej wiosny. Dni są coraz dłuższe, temperatura wreszcie pnie się w górę, a w Twojej głowie jedna myśl – pora rozkwitnąć!

Wiosna sama w sobie motywuje do działania. Jest jak przebudzenie z zimowego snu i nawołuje do zmian. Co warto zrobić w pierwszej kolejności? Aranżacja ścian w salonie będzie świetnym pomysłem. Zobacz, jak kilka drobnych akcentów sprawi, że Twoje wnętrze rozkwitnie niczym bukiet krokusów.

Efektowna galeria ścienna na kilka sposobów

Pierwsze, co przychodzi do głowy w kontekście wiosny, to ozdobienie mieszkania ciętymi kwiatami. Kolorowe bukiety rozjaśniają wnętrze i sprawiają, że wygląda świeżo i przytulnie. Jeśli jednak szukasz trwalszych rozwiązań, bardzo dobrze sprawdzą się obrazy do salonu. Ich definicję można dziś interpretować o wiele swobodniej niż kilkanaście lat temu. Sprawdź współczesne propozycje:

  • fotoplakat – kolaż Twoich ulubionych fotografii lub zdjęcie z gotową, autorską grafiką doskonale odświeży wnętrze mieszkania. To forma, która przywodzi na myśl lata 80. i 90., kiedy ściany mieszkań były po brzegi obklejane plakatami z wizerunkiem gwiazd sceny czy ekranu. Dziś możesz wywołać wspomnienia lub wykreować je na nowo. Fotoplakat ze zdjęciami w rodzinnego albumu zajmie honorowe miejsce na ścianie.
  • zdjęcie w ramie – doskonała propozycja dla miłośników minimalistycznego stylu. Zdjęcie w ramie to klasyka w najczystszej postaci. To jeden kadr, którym wyrazisz wszystko. Wybierz ulubione zdjęcie i dopasuj kolor ramy. Może stworzysz symetryczną galerię ścienną pełną ulubionych fotek? Nie ma nic lepszego od przywitania wiosny w wielkim stylu.
  • klasyczny obraz – graficzny projekt na płótnie canvas to nowoczesna forma ściennych dekoracji. Obraz do salonu w takim wydaniu będzie się prezentował nadzwyczaj stylowo, jeśli dopasujesz go tematyką do aranżacji wnętrza. W Uwolnij Kolory masz wiele możliwości. Wśród autorskich propozycji znalazły się grafiki pełne soczystej zieleni, animowane plany największych miast Polski czy obrazki, którymi nadasz swojemu wnętrzu odpowiedni charakter.

Aranżacja ściany w salonie nie zajmie Ci wiele czasu, a zmiany, jakich dokonasz, wprowadzą wiosnę nie tylko do Twojego mieszkania, ale i do serca. Zdjęcia bliskich lub malowniczych krajobrazów wzruszą i wywołają piękne wspomnienia, a gotowa grafika podkreśli wystrój miejsca, w którym najczęściej przebywasz.

Jak wieszać zdjęcia na ścianie?

Dzięki ozdobom ściennym możesz w kilka chwil odmienić wygląd swojego salonu. Zadbaj o to, by z kadrów wydobywały się radość oraz piękno, które wspaniale komponują się z wiosenną atmosferą.

Dziś nie potrzebujesz gwoździ ani młotka, by stworzyć na ścianie okazałą fotogalerię. Samoprzylepne haczyki doskonale radzą sobie w takich sytuacjach. Możesz zaaranżować swoją galerię na kilka sposobów. Wszystko zależy od tego, ile miejsca masz na ścianie. Oto kilka wskazówek:

  • do małego wnętrza zdecyduj się na kilka niewielkich fotografii, które wspólnie stworzą przytulną kompozycję,
  • jeśli chcesz powiększyć optycznie pomieszczenie, powieś zdjęcia na całej wysokości ściany, zapełniając ją od sufitu aż do podłogi,
  • korzystaj ze sprawdzonych haczyków, dopasowując je pod ciężar dekoracji.

W jakim układzie wieszać zdjęcia na ścianie? Najpopularniejsza jest symetria – sprawia, że przestrzeń wygląda na uporządkowaną. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by dać się ponieść wiosennej aurze. Możesz powiesić zdjęcia w układzie kaskadowym, po przekątnej wzdłuż ściany lub stworzyć efektowny kolaż ze zdjęć różnej wielkości. Wiosno, przybywaj!