Piękna i wytrzymała stylizacja z żelem do przedłużania paznokci!

Żel budujący to jeden z najpopularniejszych produktów do manicure. Jest podobny do bazy kauczukowej, ale nie jest identyczny i ma swoje własne zalety. Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się wszystkiego o żelu do przedłużania paznokci!

Jak działa żel do przedłużania paznokci?

Na oczyszczony ze skórek, zmatowiony bloczkiem i przemyty cleanerem paznokieć nakłada się bazę, którą należy utwardzić w lampie. Następnie nakłada się warstwę żelu budującego, który również należy utwardzić specjalną lampą UV/LED. Proces ten trwa nie więcej niż 90 sekund. Po utwardzeniu żel najczęściej wymaga jeszcze korekty przy pomocy pilnika i/lub frezarki, a następnie można na niego zaaplikować kolor i top coat.

Tak przygotowany manicure cechuje się twardością większą niż hybrydy, dzięki czemu może utrzymywać się na dłoniach nawet do 5 tygodni. Wytrzymałość dobrego żelu do przedłużania paznokci sprawia, że chętnie sięgają po niego kobiety o delikatnych paznokciach. W przypadku tendencji do łamania albo rozdwajania spisze się on bardzo dobrze i pozwoli cieszyć się pięknym manicure dłużej. Dodatkowa zaleta żelu budującego to jego wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Tak jak wspomnieliśmy, tworzy on twardą warstwę, która rzadko łamie się, odkształca lub odpryskuje.

Hybryda czy żel do przedłużania paznokci – co wybrać?

Co będzie dla Ciebie lepszą opcją? Tak naprawdę wszystko zależy od sytuacji i indywidualnych potrzeb. Hybrydę nakłada się w zasadzie tyle samo co żel do przedłużania paznokci, ale ten drugi ściąga się z paznokci nieco trudniej – trzeba do tego użyć odpowiedniego pilnika albo frezarki. Z drugiej strony nie u każdej kobiety hybryda dobrze dopasuje się do typu paznokcia, przez co może szybciej się łamać. Dodatkową zaletą żelu budującego jest możliwość tworzenia dłuższych stylizacji. A wszystko dzięki jego szczególnej twardości. Dowiedz się więcej o żelu do przedłużania paznokci!

Jaki jest dobry żel do paznokci dla początkujących?

Jeżeli zaczynasz swoją przygodę ze stylizacjami żelowymi, pamiętaj, żeby zwrócić szczególną uwagę na produkt, którego chcesz użyć. Wybierając żel budujący, zwróć uwagę na to, czy jest on odpowiedni dla lampy, którą posiadasz. Może się okazać, że żel, który kupiłaś jest przeznaczony dla lampy UV a Ty w domu masz LED i na odwrót, a w takim przypadku żel może nie utwardzić się w wystarczającym stopniu. Drugim czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę wybierając pierwszy żel jest jego gęstość. Gęste żele nie spływają na skórki, ale zazwyczaj nie posiadają właściwości samopoziomujących, przez co trudniej zbudować pożądany kształt paznokcia.

Dobry żel do przedłużania paznokci nie musi kosztować wiele. Na rynku dostępnych jest wiele firm, a cena produktu nie zawsze idzie w parze z jakością, dlatego warto zapoznać się z opiniami danego produktu przed jego kupnem. Spróbuj kierować się zasadą złotego środka, zastanów się, co jest dla Ciebie najważniejsze w przypadku kosmetyku, a z czego możesz zrezygnować – w ten sposób kupisz odpowiedni produkt i nie przepłacisz. Chcesz wiedzieć więcej? Zanurz się w ten temat i wybierz naprawdę dobry żel do paznokci dla początkujących!

Co jeszcze będzie Ci potrzebne podczas używania żelu budującego?

Jeżeli kupiłaś już dobry żel do przedłużania paznokci, przed zrobieniem stylizacji musisz wykonać jeszcze kilka kroków. Dla dobrej przyczepności niezbędne jest usunięcie skórek przy pomocy cążek (można wykorzystać też preparat zmiękczający skórki) oraz zmatowienie paznokcia przy użyciu bloczka (popularnym wyborem jest grubość ziarna 100/100 lub 180/240). Ważne jest także dokładne oczyszczenie płytki przy pomocy cleanera. To ważny krok, bo jakiekolwiek przetłuszczenie pozostawione na paznokciu znacznie zmniejszy przyczepność żelu. Na koniec utwardź stylizację pod lampą.

Na co zwrócić uwagę podczas zdejmowania żelu budującego?

Tak jak wspomnieliśmy na początku, manicure żelowy jest dużo twardszy niż hybryda, a do jego zdjęcia niezbędne są frezarka albo pilnik. Za ich pomocą należy spiłować utwardzony żel aż do naturalnej płytki. To pracochłonne zadanie, ale dzięki niemu nie uszkodzisz paznokcia. Pamiętaj, że próba siłowego zdzierania czy zrywania paznokcia może skończyć się poważnym urazem, dlatego kieruj się cierpliwością i uwagą podczas usuwania żelu do przedłużania paznokci.

Tagged