Pierścionki na palce – jak je dobierać i nosić?

Kobiety kochają pierścionki na palce, ale choć wydawałoby się, że te będą wyglądać świetnie na każdej dłoni, to niestety tak nie jest. Pierścionek o przypadkowym, źle dobranym kształcie nie będzie dobrze prezentować się na ręce, a do tego może podkreślić pewne mankamenty, które zwykle raczej chce się maskować. Sprawdź, jak dobierać pierścionki, by podkreślały piękno kobiecych dłoni!

Powszechnie uważa się, że najpiękniejszymi dłońmi są te smukłe, z długimi palcami, o idealnie ukształtowanych paznokciach. Ale cóż, rzadko która kobieta takimi właśnie może się pochwalić, bo jak wszyscy wiemy, natura jest cudowna, ale nie zawsze perfekcyjna. Niestety jedne dłonie są piękne, ale inne niekształtne, pulchne lub wręcz przesadnie wychudzone. Same palce często pozostawiają wiele do życzenia, nie mówiąc już o paznokciach, które czasami w żaden sposób nie chcą przybrać ładnych, choć w miarę jednolitych kształtów. Bez względu jednak na wygląd dłoni, dobrze dobrane pierścionki na palce mogą sprawić, że te będą wyglądać piękne, subtelnie i – co tu dużo mówić – po prostu kobieco.

Jak dobierać pierścionki na palce?

Na pulchnych dłoniach o krótkich palcach najlepiej wyglądają pierścionki o wydłużonym kształcie. Świetnie więc będą prezentować się wszelkie owalne kamienie, które wręcz zachodzą na palce. Jednym słowem im dłuższy pierścionek, im jego oczko jest dłuższe i jednocześnie węższe, tym szczuplej będzie wyglądała cała dłoń, a i palce będą optycznie wydłużone. Panie o małych, pulchnych dłoniach powinny zatem zrezygnować z pierścionków szerokich lub kwadratowych. Powinny też unikać pierścionków bardzo dużych i obficie zdobionych.

Podobnie sprawa wygląda, jeśli mamy do czynienia z dłońmi, których kształt przypomina kwadrat. Tu nie ma znaczenia, czy jest to dłoń pulchna, czy wręcz przeciwnie – drobna i szczupła. Pierścionki powinny mieć podłużne kształty, ale za to mogą być naprawdę sporych rozmiarów.

W najlepszej sytuacji są panie o smukłych dłoniach i długich palcach. W takiej sytuacji każdy pierścionek: mały, duży, kwadratowy, okrągły czy podłużny, zawsze będzie wyglądał znakomicie.

Jak nosić pierścionki?

Pierścionki wykonane z samych kruszców, bez kamieni, można założyć do każdej stylizacji, zwracając jednak uwagę, by ich ogólny styl był odpowiedni od okazji. Trudno byłoby zaakceptować zestawienie pokaźnego, złotego pierścionka, którego ozdoby przypominają miniaturowe rzeźby, z dresem lub innym sportowym ubraniem. Taki pierścionek z pewnością będzie świetnie wyglądał w zestawieniu z elegancką, prostą sukienką lub garsonką.

Nie ma problemów z pierścionkami o jednokolorowych oczkach, bo te dobiera się do stylizacji, stosując zasadę komplementarności kolorów lub ich kontrastu. Znacznie trudniejsze jest dobieranie wielokolorowych pierścionków do outfitu. Tu stosować jednak można zasadę, że jeśli pierścionek ma wyraziste, ostre kolory, to co najmniej dwa muszą występować także w ogólnej stylizacji. Jeśli jednak kolory kamieni utrzymane są w delikatniej tonacji pastelowej, to cały ubiór powinien być utrzymany właśnie w tej kolorystyce.

Tagged