Szklarnia modułowa – mnogość korzyści

Nie ulega wątpliwości, że warzywa czy zioła, pochodzące z własnego ogródka są najlepsze. Są zdrowsze i zawsze świeże, a do tego tańsze od tych, które są dostępne w sklepach. Z tego też powodu coraz więcej osób decyduje się na uprawę warzyw we własnym zakresie, a chcąc stworzyć roślinom optymalne warunki wegetacyjne, rozważa zakup szklarni modułowych z poliwęglanu. Warto poznać atuty takiego rozwiązania oraz dowiedzieć się, jaki model szklarni rozkładanej będzie najlepszy do naszego ogrodu.

Szklarnia modułowa – poznaj jej liczne zalety

Przede wszystkim jest to szklarnia rozkładana o trwałej, solidnej oraz bardzo dobrze przemyślanej konstrukcji. Jej montaż przebiega szybka i nie sprawi Ci najmniejszego problemu. Nie będziesz też potrzebował żadnych specjalistycznych narzędzi czy szczególnych umiejętności, by rozłożyć szklarnię w swoim ogrodzie.

Warto przy tym podkreślić, że szklarnia modułowa może zostać postawiona zarówno na gruncie, jak i na każdym innym fundamencie. Możesz w niej uprawiać warzywa czy zioła, ale też rozmaite rośliny egzotyczne, a poza sezonem zyskasz dodatkową przestrzeń magazynową.

Gotowa modułowa szklarnia od Arlen Team jest skrojona na miarę indywidualnych potrzeb i możliwości. Na rynku dostępne są różne modele i wielkości rozkładanych szklarni, więc każdy miłośnik ogrodnictwa znajdzie coś dla siebie.

Szklarnia z poliwęglanu – najbardziej optymalne rozwiązanie

Poliwęglan komorowy wyróżnia się niezwykłą trwałością i odpornością nie tylko na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych, ale też na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto materiał ten wykazuje doskonałe właściwości termoizolacyjne, stwarzając roślinom idealne warunki do wegetacji. Co więcej zatrzymuje on szkodliwe promieniowanie UV, zapewniając jednocześnie dobre warunki wentylacyjne. Z tego też powodu szklarnia modułowa z poliwęglanu będzie trwała, ale też lekka oraz łatwa w przenoszeniu i stworzy roślinom idealne warunki do rozwoju.

Szklarnia modułowa dostosowana do indywidualnych potrzeb 

Przede wszystkim wielkość szklarni modułowej należy dostosować do dysponowanej przestrzeni, na której ma ona stanąć. Ponadto warto rozważyć zakup szklarni o wzmocnionej konstrukcji, pokryciu wykonanym z poliwęglanu komorowego i oferującej możliwość jej montażu na każdym podłożu. Będzie to najbardziej uniwersalne rozwiązanie. Poza tym wysoka jakość materiałów oraz wykonania będzie przekładała się na trwałość i estetykę całej konstrukcji, ale też komfort jej użytkowania przez długie lata.

Tagged