3 wskazówki, jak wybrać idealne dekoracje do domu

Stworzenie spójnej aranżacji wnętrza, która będzie jednocześnie funkcjonalna i estetyczna, wymaga wykorzystania odpowiednich dekoracji. Przyozdobienie pokoju, kuchni czy łazienki pięknymi przedmiotami nie może być pozostawione przypadkowi. Sprawdź, jak zrobić to dobrze!

  1. Stylowe dekoracje w odpowiedniej kolorystyce
  2. Gdzie warto umieścić dekoracje domu?
  3. Dekoracje do domu odmienią wnętrze

Idealnie dobrane dekoracje mogą odmienić całe wnętrze, nadać mu wyjątkowy, przytulny charakter i sprawić, że każdy będzie czuł się w nim jak w domu. Stylowe ozdoby można stworzyć samemu lub postawić na gotowe rozwiązania w wybranym przez siebie stylu.

Stylowe dekoracje w odpowiedniej kolorystyce

Przy dekorowaniu wnętrz trzeba zwrócić uwagę nie tylko na styl wybranych akcesoriów, ale również ich kolorystykę. Zgodnie z zasadą, według której czasami mniej znaczy więcej, warto wybrać dwa lub trzy kolory dominujące, przewijające się w całym pomieszczeniu, oraz kilka barw uzupełniających. Wybrane dekoracje do domu powinny być utrzymane w kolorach dominujących lub uzupełniających – w pierwszej wersji jeszcze bardziej uwypuklą wybraną kolorystykę, a w drugiej będą stanowiły dla niej kontrast, który nieco ożywi pomieszczenie i przełamie jego monochromatyczność.

Gdzie warto umieścić dekoracje domu?

Artykuły dekoracyjne można umieścić niemal wszędzie – zarówno na meblach, jak i na podłodze czy na ścianie. W sypialni lub salonie sprawdzą się dekoracyjne kapy, narzuty i poduszki, a w jadalni tekstylne elementy wyposażenia wnętrz – obrusy, bieżniki czy podkładki pod talerze. Niemal we wszystkich pomieszczeniach można postawić na wysokiej jakości dekoracje ścienne, a więc nie tylko tapety czy fototapety, ale również naklejki lub dekoracyjne osłonki na włączniki światła czy kontakty. Do każdego wnętrza można dopasować idealne dekoracje domu.

Dekoracje do domu odmienią wnętrze

Zakup nowych dekoracji do domu to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą szybko, bez wysiłku i angażowania dużej ilości środków finansowych odmienić swoje wnętrze. Wystarczy postawić na stylowe dodatki, np. dekoracje w stylu boho lub w stylu skandynawskim, aby nieco ożywić aranżację. W roli uniwersalnych dekoracji doskonale sprawdzają się ramki na zdjęcia, zegar w ciekawej, oryginalnej oprawie, czy lustra w ozdobnej ramie. Można postawić także na obrazy, grafiki czy postery. Ozdobną rolę pełnią również dywany i niewielkie dywaniki, które nadadzą wnętrzom przytulny i ciepły klimat. Warto zwrócić uwagę, aby wybrane produkty pasowały do innych elementów wyposażenia oraz były wysokiej jakości – tylko wtedy spełnią stawiane im zadanie.

Tagged