7 składników, które pokochają Twoje suche włosy

Włosy suche to włosy odwodnione – brakuje im nie tylko wody, ale też składników lipidowych. We włóknach włosa znajduje się około 10 procent wody. Aby wyrównać jej poziom, potrzeba nie tylko wodę dostarczyć, ale też niejako uszczelnić osłonkę włosa, aby nawilżenie nie uciekło. Jak to zrobić? Oto siedem składników, które pomagają nawilżyć włosy i zatrzymać wodę w strukturze włosów. Dzięki temu będą lżejsze, miększe i zdrowsze.

1. Olej z awokado do włosów

Olej z awokado jest bogaty w witaminy i minerały, które nawilżają i odżywiają włosy. Pomaga również chronić włosy przed uszkodzeniami i zapobiega ich rozdwajaniu się. Szukaj nawilżających odżywek do włosów suchych zawierających olej z awokado i dodatkowo składniki nawadniające.

2. Olej jojoba

Olej jojoba jest podobny do naturalnego sebum, które produkuje skóra głowy. Pomaga nawilżyć włosy i skórę głowy, a także zapobiega ich przetłuszczaniu się.

3. Olej rycynowy

Jest bogaty w kwas oleinowy, który pomaga nawilżyć włosy i skórę głowy. Chronić włosy przed uszkodzeniami i zapobiega ich rozdwajaniu się. Możesz dodawać kilka kropel do olejowania lub szukać bogatych masek odżywczych zawierających olej rycynowy.

4. Gliceryna do suchych włosów

Gliceryna jest dość niedocenianym składnikiem, a doskonale nawilża włosy. Jest częstym składnikiem szamponów nawilżających, ponieważ pomaga zatrzymać nawilżenie we wnętrzu włosa.

5. Aloes na suche włosy

Aloes to roślina o wielu właściwościach pielęgnacyjnych. Jest bogaty w witaminy, minerały i aminokwasy, które mogą być korzystne dla włosów. Znany jest przede wszystkim z działania nawilżającego. Warto stosować czysty ekstrakt z aloesu jako podkład pod olejki do olejowania włosów. Dostępne są też gotowe produkty – szampony czy odżywki  – z aloesem, które pięknie nawadniają włosy.

6. Pantenol na włosy odwodnione

Pantenol, czyli prowitamina B5, to składnik niezbędny do prawidłowego funkcjonowania skóry, włosów i paznokci. Nawilża włosy, zapobiegając ich wysuszeniu i puszeniu się. Pantenol pomaga też wygładzić włosy i nadać im połysk. Dodatkowo zapobiega ich łamaniu i wypadaniu. Pantenol można znaleźć w wielu produktach do pielęgnacji włosów, takich jak szampony, odżywki, maski i olejki.

7. Kwas hialuronowy – jeden z najlepszych nawilżaczy

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie ludzkim. Wiąże wodę w tkankach – jedna cząsteczka kwasu potrafi zgromadzić tysiąc cząsteczek wody. Ma więc właściwości higroskopijne. Szukaj kwasu hialuronowego w odżywkach, maskach, ampułkach i szamponach, aby szybko nawilżyć suche włosy.

Co jest polecane na suche i zniszczone włosy?

Włosy potrzebują nie tylko składników nawilżających, ale również lipidowych. Jaka jest najlepsza nawilżająca odżywka do suchych włosów? Taka, która zawiera humektanty i emolienty, czyli nawilżacze i natłuszczacze. Szukaj więc na przykład odżywki z olejem z awokado i kwasem hialuronowym, i stosuj ją regularnie po umyciu włosów szamponem. Możesz też wybrać jedną odżywkę typowo nawilżającą i jedną typowo odżywczą z olejkami i stosować je naprzemiennie. Twoje włosy podziękują Ci, zachowując blask, odporność na uszkodzenia i piękny wygląd bez względu na porę roku!

Tagged